SZTE - Fizika szak?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy ide jelentkezem, mivel nagyon tetszik a város. Milyen az oktatás színvonala? Értékes tudást ad, vagy inkább meg kellene fontolnom a BME/ELTE-t? Milyenek az oktatók, illetve maga a szak nehéznek számít? Alapképzés után külföldön gondolkodom mesterképzés szempontjából.

2021. nov. 10. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én magát a fizika szakot kerülném messziről el.


Én országos fizikaverseny eredményekkel, hibátlan emelt fizikával mentem anno BME fizikára. 2 félév után átmentem mérnöknek.


Szerintem a szegedi fizikusképzés azonban színvonalas, igazából ha tetszik a város, BSC-n szerintem simán vállalható,nem kaosz rossz alapokat.

2021. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért mentél át?
2021. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Én a szegedi fizikus szakot messziről elkerülném. Nagyon rossz a színvonal. Eddig mindenki, aki ide jelentkezett, ismerősöm, szidta, és egyet tudok érteni vele.


Az oktatás minősíthetetlen. A matematikus szak Szegeden - na az sem könnyű, de nagyon színvonalas, korszerű, korrekt oktatókkal, még a gyakorlatokat is PHD-s doktorok tartják. Hasonlóan a biológus szak. A fizikus szakon rengeteg tanár csak azért tanít ott, mert meg akar élni valamiből. Fizikusként nagyon korlátozottak a lehetőségek a munkaerő piacon, és aki nem talál munkát az ott marad tanítani.


Amit mindenképp gondolj át: miért akarsz fizikus lenni pontosan? Csillagász szeretnél lenni? Lézerfizikával szeretnél foglalkozni? Új elméleteket kitalálni? Ha mindenképpen ezek valamelyike, és nagyon kemény matekos / fizikás alapod van, fejben tudsz integrálni akkor talán jó döntés. Ha csak úgy "szeretted a fizikát középsulis korodban" akkor nem ajánlom.


Két régi osztálytársam végzett most ott. Az egyik egy egyetemi kutatócsapatban van azóta is minimálbérért, a másik pedig utána felvételizett a gépész BSC-re az SZTE-n. Sulimból régi ismerősöm is tanult ott, most 3D kiadványszerkesztő grafikusként.


A szak maga... marha nehéz. Iszonyatos mennyiségű magolás, lexikális számonkérés. Egy gépészt sokkal könnyebb megcsinálni, és az gyakorlatiasabb is, azonnal van vele munkád, nem az történik, hogy "ha szerencséd van, felvesznek az ELI-be jó pénzért". Csak a legjobbak egy részét veszik fel hasonló módon.


Nem mellesleg: mérnökként is be lehet kerülni ilyesmi munkahelyekre, ha szeretnél. Van egy BME-s ismerősöm, aki az ELI-ben dolgozik BME mechatronikai mérnöki diplomával. Picit jobban érdekelte az optika és a lézerek, jobban beletanult, és fel is vették oda. Mérnökökre szükség van itt is, hisz vannak gépek, berendezések stb..., tehát, kis szorgalommal simán van esélyed. De mérnökként még el is mehetsz bármi mást csinálni, elég jó fizukért.


Fizikusként nem. A szak maga zsákutca. És marha nehéz a képzés. Szegeden ráadásul rossz oktatói gárdával, ez pluszba rátesz. Ezt jól gondold meg.

2022. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem a tanárokkal alapvetően nincs probléma, némelyikük egészen zseniálisan magyaráz, és a legtöbbben jóindulatúak a hallgatókkal szemben.


Fontos viszont, és annyit tennék még az előzőekhez hozzá, hogy ha az SzTE fizika BSc-t választod, akkor a nyáron hozd fel magad legalább(!) az emelt szintű kémiára. Ha megnézed a tantervet (neten ott van "mintatanterv" néven), akkor látod majd, hogy van az első félévben egy "Kémia alapjai biológusoknak és fizikusoknak" előadás meg egy Kémia labor. Ezek egyik sem egy lájtos bevezetés a vegyészkedésbe, hanem rengeteg kémiaelmélet és hozzájuk kapcsolódó komplikált számolási feladatok tömege.


Hogy ez miért is kell egy fizikushallgatónak arra szerintem Stephen Hawking és Richard Feynmann még együtt sem tudnának választ adni és más egyetemen érdekes módon nincs is ilyen. Számíts arra, hogy ez a teljesen felesleges kémia tortúra a szakmai tárgyaidra fordítható idődből jelentős mennyiséget el fog vonni, amit matek vagy más szakmai tárgy elmélyítésére fordíthatnál, de az egyetem másképp látja valamiért célszerűnek a dolgot.

2022. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!