BME VIK vagy ÓE NIK?

Figyelt kérdés

Kinek mik a tapasztalatai a két egyetem mérnökinformatikus képzésével kapcsolatban?


Mindkettőre simán felvennének, és eddig egyértelműnek tűnt, hogy a BME-re fogok első helyen jelentkezni. Most azonban a BME-s rémtörténeteket hallva elbizonytalanodtam.


Az utóbbi 1 évben elkezdtem programozást tanulni és eléggé élvezem, ezért szeretném, ha az egyetem alatt minél több valós programozás lenne. Amiről a legtöbb rosszat halottam a BME-n az a matek. Középiskolai matek fakt nélkül lenne esélyem teljesíteni a matekos tárgyakat?



2021. nov. 13. 17:31
A kérdező szavazást indított:
BME-VIK
ÓE-NIK
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

BMEről szoktak ÓEre átmenni ha nem bírják.


Fordítva nem szokott ilyen lenni.


Azért van pár ember, aki az OEről megy BMEre, de ő nem azért teszik, mert onnan kibuktak csak szimplán jobban megtetszett nekik a BME.


Ez szerintem rengeteget elárul a két képzésről.


Amúgy OE-n ha jól tudom kicsit barátibban indul. Pl.: C#-al és ehez hasonló dolgokkal programozásnál, majd a vége fele kezd alacsonyabb szintű nyelvekkel foglalkozni és mélyebbre ható dolgokat tanítani.


BMEn inkább alulró felfele épít. Az első 1 év száraz és kemény, de után már nagyon jó és élvezetes. (Persze még akkor is nehéz). Ekkor szoktak kiesni leginkább az emberek.


"Amiről a legtöbb rosszat halottam a BME-n az a matek. Középiskolai matek fakt nélkül lenne esélyem teljesíteni a matekos tárgyakat?"


A fakt semmit sem számít. Nagyon hamar kifogy az a többlet tudás, amit fakton szereznek az emberek.


Néha lehet felkapják a fejüket órán, amikor ismerő dolgot hallanak, de 3 percre már teljesen elvesznek ők is, sőt ismertem is olyan embert aki faktosként csúszott Analízis 1 elbukása miatt 1 évet. Szó szerint semmit sem számít, hogy valaki matek faktos volt vagy sem.

2021. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Tök mindegy hova mész, mindkettő jó képzést ad. BME-n C,C++,Java van (így haladnak), OE-n nem tudom. A BME-ről tudok mesélni ha kíváncsi vagy valamire,ott végzek jelenleg, de ha OE-ra mész sem vesztesz semmit.
2021. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Én szeretem a BME-t, annyi, hogy szorgalom kell a matekhoz, de kibírható.

A prog meg nagyjából minden infós kedvence, szerintem azzal nincs gond.

2021. nov. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindenképp érdemes a BME-vel kezdeni. Legrosszabb esetben te is átmész az ÓE-re.


#1

"A fakt semmit sem számít. Nagyon hamar kifogy az a többlet tudás, amit fakton szereznek az emberek."

Én azt mondanám, hogy nem mindegy, hogy melyik iskolából jön fakttal.

Nekem 1 évig semmit nem kellett tanulnom, mert annyi tudást magammal hoztam.

2021. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

OE képzése barátibb, cserébe ugyanolyan használható tudást ad, mint a BME-s. A különbség szerintem inkább a mentalitás. OE-n is vannak szivatós tárgyak, de kompenzálásként rengeteg színvonalas tanulást segítő anyagot kapsz mellé a tanároktól, mert nem érdeke senkinek, hogy megbukj. Ráadásul személyesebb is az oktatás a kevesebb hallgató miatt.


Figyelembe venném azt is a helyedben, hogy nagyon könnyen átkerülhetsz önköltséges képzésre, ami nem mindenkinek fér bele a költségvetésébe, főleg ha egy teljes évet csúszol az egymásra épülő tárgyak miatt.


Én csak ajánlani tudom az OE-t.

2022. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Általánosságban véve jómagam és több olyan kollégám is volt már, akik egyfajta ürességet éreztek az iskolából történő távozás után, mert mire jó a BSc, MSc végzettség, ha utána mehetsz 15 éves Java kódot tutujgatni.


A végzettek döntő többsége nem fog új nyelvet írni, új keretrendszereket feltalálni, stb. hanem használni fogja azokat, melyeket a cége használ vagy melyekben a szabadidejében el szeretne merülni.


Az általad említett, "valós" programozást leginkább az életben találsz majd, nem az iskolában.


A főnöködet az fogja érdekelni, hogy milyen minőségben és gyorsasággal tudod megoldani a rád bízott feladatokat, együtt tudsz dolgozni a többiekkel. Hiába megy az integrálszámítás vagy a matematikai statisztika, ha a következő 15 évben egy ilyen feladattal sem találkozol.


Írd össze a saját szempontjaidat, preferenciáidat és ezek mentén próbáld megtalálni a neked megfelelő iskolát. Pl.: melyiknek iskolának vannak jobb lehetőségei, kapcsolatrendszere a saját elvárásaid mentén?


A "kibukott", "nem bírták" jelzőket hanyagoljuk: az élet hozhat váratlan fordulatokat, továbbá senki nem úgy megy neki a felsőfokú tanulmányoknak, hogy előre tudja mennyi erő, idő megy majd el az egyes tantárgyakra, project-ekre.


Hogy az élet gyakorlatiasabb részéről adjak még két példát: volt alkalmam olyan villamosmérnökkel találkozni, akinek nem ment a középszintű elektrotechnikai számolás, illetve mérnökinformatikust akinek meg az SQL nem ment jól, pedig mindketten, évek óta, adott szakirányban dolgoztak.


Mit jelent ez? Rosszak voltak az iskolák? Nem. A villamosmérnök egy ideje nem számolt papíron (csak SW-vel), az informatikus pedig "összekattingatta" a GUI-n a lekérdezést. Akkor ők most értenek a szakmájukhoz vagy nem? :) Az iskolából nézve nem, a piacról nézve pedig mindaddig igen, amíg a megoldásaik, az eredmények helyesek.


Piaci gyakorlat nélkül, IT szinten, a "papír" annyit bizonyít, hogy tudsz tanulni. A suli mellett mindenképpen kezdj el valamennyit az általad kedvelt szakirányban dolgozni, mert az előnyt jelent majd az elhelyezkedésnél.

2022. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pikk Ász ***** válasza:
0%
BME
2022. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!