Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matematika alapjait is...

A matematika alapjait is nagyon nehezen értem meg?

Figyelt kérdés

Egyszerűen túl komplexnek és mélynek érzem, emiatt lassan haladok vele.

Van amit napok alatt sikerül csak megemészteni. Pedig érdekelne, de így nem tudom, hogy érdemes-e vele szenvedni. Az a baj, hogy bármibe kezdek, mindig adva van egy szint, amit nem bírok megugorni és ez a szint mindig alacsonyan van. Itt is azt kezdem érezni, hogy túl sok nekem.



2021. nov. 18. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Melyik témakört érted az alapok alatt? Gondolom nem az összeadás, szorzás, osztást nem érted...
2021. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amit általános és középiskolában(középszinten) oktatnak, azok az alapjai a tudománynak. Nekem pedig ezen a szinten is akadnak hiányosságaim.


Egyenleteket, egyenlőtlenségeket, szöveges feladatokat...stb meg tudok oldani. A probléma nem itt van, hanem ott, hogy én nem értem a matematikát, hanem elhiszem az összefüggéseket. Vagy ha azt is hiszem, hogy értek valamit, az is erősen megkérdőjelezhető alapokon nyugszik. Most kezdtem el belemerülni jobban és rájöttem, hogy azt sem értem, amiről korábban azt hittem, hogy értem.

2021. nov. 18. 19:03
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Hirtelen túl sokat akarsz. Egyszerre egyvalamivel foglalkozz, elemezd, hogy mit kell csinálni, ha valamelyik lépésben bizonytalan vagy, akkor azt bontsd tovább.
2021. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!