Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni a...

Mennyire nehéz bejutni a DeKLGyG - be vagy a TÁG - ba? Milyenek a felvételik, szóbelik? Ha tiszta jeles tanuló vagyok, akkor van esélyem bejutni? Lehet jelentkezni több tagozatra? Egyébként fizika - matematika tagozatra mennék.

Figyelt kérdés
Külföldi tanuló vagyok, 8. osztályos és jövőre ebbe a 2 gimnáziumba szeretnék jelentkezni felvételizni. Mivel abban az iskolában ahova én járok 9 évfolyam van, így úgymond kések egy évet és csak jövőre mennék felvételire... Szinte mindennek utánanéztem, de egy olyan embertől kérek segítséget, aki eleve ott tanul/tanult és felvételizett, mivel eléggé félek a felvételitől... Minden választ nagyon szépen köszönök!😄😊

2021. nov. 23. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül, gyere a Dóczyba :)
2021. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudnod kell, hogy a matek-fizika a TÁG-ban a bio-kém mellett a legkeményebb. Én biosz kémián szóbeliztem tavaly, igazából nem kell ráparáznod. A tanárok nagyon jó fejek voltak, ha valami nem jutott eszedbe segítettek, és nem vontak le érte pontot stb. A matek tanárok meg ha máskor nem is, de felvételikor nagyon elnézőek és segítőkészek. Örülök, ha tudtam segíteni. Ha kérdésed van nyugodtan írj rám privátban.
2021. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Kossuthot komolyan úgy rövidítik, hogy deklgyg? geez
2021. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetem KL Gyakorló Gimnáziuma
2021. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

azt értem, csak ez olyan... nem tudom, elmegy a "rövidítés" értelme :D

Az Apáczai is csak Api jellemzően, nem ELTEACsJGyG, a Ságvári is SG vagy Ságvó, nem SZTESGGyG, etc.

De nem kötekedni akarok, csak fura xd

2021. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!