Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki szeretne a Szegedre,...

Ki szeretne a Szegedre, bölcsészetre (SzTE-BTK) jelentkezni jövőre,2011/1012 tanévben?

Figyelt kérdés
Elsősorban végzős középiskolásokra vagyok kíváncs. Mely szakokra szeretnétek felvételizni?
2010. szept. 5. 15:48
1 2
 1/14 Böse ***** válasza:
Szeretnék mindenkit lebeszélni mindenféle bölcsész szakról, de az SZTE-BTK-ról különösen, mert szegedi vagyok és vannak róla infóim. Tipikus diplomás-munkanélküli-képző. Volt osztálytársaim járnak oda és az órák töredékére járnak be, egyes óráikon tévét néznek, és a sörkertben beszélik meg a félévi jegyeiket a tanárral. Nonszensz.
2010. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudni, hogy ki lesz munkanélküli, s ki nem. Nyelveket szeretnék tanulni, ezt meg mondjuk nem tehetem TTK-n...
2010. szept. 5. 23:21
 3/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, amit most írok azt a legnagyobb őszinteséggel és jószándékkal írom!


SOHA NE MENJ BTK-RA, csak ha nagyon azt akarod és nagyon elkötelezett vagy, de talán még akkor se!


Borzasztó egy hely, unalmas, semmi értelme, hülyeségeket tanulsz, hülyét csinálsz magadból.

A követelmény, az órák, a társaság nulla.

Mocsok egy hely!

Nagyon messziről kerüld el!


Sajnos tapasztalatból beszélek! Nem hittem, hogy egy egyetem ennyire szar lehet, ezerszer elátkoztam azt a napot amikor oda jelentkeztem.


Ha megpróbálod, csak egy-két évet elcseszel és utána másba kezdesz.

Ha meg végig csinálod, akkor kapsz egy szó szerint semmit érő diplomát (kivéve talán ha tanár leszel).


Nem leszólni akarlak, csak figyelmeztetni! Fogadd meg amit tanácsolok, nem akarok rosszat!

2010. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Megtudhatnám, hogy melyik szakra jártál? Most egy idő után, úgy gondolom, hogy pszichóra jelentkezem..de ott van még a jog is.. ég nem tudom.
2010. okt. 3. 23:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Hova jelentkeztél? Remélem bölcsészetre. :) Ne hidd el a sok sületlenséget, amit az előző válaszoló írt! A pszichológia, a hungarológia és az idegen nyelvek is mind bölcsész szakok és ezekkel akár külföldön is el tudsz helyezkedni, Abban meg igen csak kételkedem, hogy Szegeden ilyen gyatra lenne az egyetem...

2011. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Te BTK-n tanulsz? Vagy csak gondolod, hogy így van?


A BTK-s szakok semmit sem érnek, sem itthon sem külföldön. Nekem elhiheted.

Az órák és vizsgák színvonala nulla.

A társaság szánalmas. Trógerek, alternatívok, igénytelenek. Sok szürke kisegér, jellegtelen alakok.

Bunkók, műveletlenek.

És még sorolhatnám.


Higgyétek el, hogy jobban jártok ha elkerülitek. Csak lehúz.


Valaki írta a jogot.

Na az igen, az már tényleg egyetem. A családban van aki odajár és bár nagyon nehéz, de értelmes dolgokat tanulnak. A jogász diploma nagyon magas pozíciókig vihet, különben is van presztízse.


A társaság pedig fényévekre van a BTK-soktól pozitív értelemben.


Tájékozódj és csak azután dönts!


Mondjuk ha a BTK-soktól akarsz tájékozódni, jó eséllyel olyanok véleményét fogod hallani akiknek tényleg az is a színvonaluk szóval nekik megfelel.

2011. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2010-10-03 22:39 voltam és történelem szak. Sajnos...
2011. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

BTK-s vagyok, igen. Néprajz szakos.


"Trógerek, alternatívok, igénytelenek."

"Bunkók, műveletlenek." - hogy a két legsértőbb mondatod emeljem ki.


Nekem pl. két középfokú nyelvvizsgám van, most készülök felsőfokúra németből, olaszul kezdtem el most tanulni és részt veszek egy külföldi partnerprogramban is. Rengeteget olvasok, abszolút nyitott vagyok a világra és a környezetemre és egyáltalán nem vagyok "tróger, alternatív vagy igénytelen" semmilyen értelemben sem (se külsőleg, se belsőleg). Szívesen járok el koncertekre vagy színházba, néptáncolok, érdeklődök minden újdonság iránt és úgy látom, hogy mindezzel nem vagyok egyedül itt, a BTK-n.


Viszont hadd mondjam meg, mert vannak jogász ismerőseim, hogy a legtöbbjüknek se nyelvvizsgája, se általános műveltsége nincs, csak magolnak. Mert jogon ezt kell: csak magolni. Akár tetszik, akár nem.


Teszem még hozzá: a tanáraink a legjobb szakemberek. Részt vesznek a közösség életében, civilszervezetek vezetői vagy csak egyszerűen jók. Persze kivételek itt is vannak és biztos jogon is vannak jó és rossz oktatók egyaránt. Mint ahogyan én sem mondom, hogy a jogászok MIND műveletlenek és bunkók.

2011. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves történelem szakos!


Sajnálom, hogy a SZTE BTK neked olyan, amilyen. Én nem hallottam róla rosszat, legalábbis ami a néprajz szakot illeti.

2011. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mellékesen ebben a félévben 15 órám van, amiből 10 előadás és mindegyikre elég sok kötelezőt kell feldolgozni vizsgára (egyes kurzusokra 20 kötelezőt is kérnek -> ajánlom figyelmedbe a Magyar Néprajz nyolc kötetben című vaskos "kiadványsorozatot"). Sok órára hétről hétre készülni kell beadandóval vagy zh-t írunk és egy nyolc oldalas dolgozattal is el kell készülnöm áprilisig, amit egy hosszas és fáradalmas terepkutatás is megelőz. Az időm arra, hogy ne tanuljak, hanem pihenjek jelen pillanatban nem sok.


Aláírom, tényleg vannak olyan bölcsész szakok, aminek nincs értelme és "könnyűek", de nem kéne általánosítani.

2011. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!