Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esetekben hosszabbítják...

Milyen esetekben hosszabbítják meg egyetemen államilag támogatva +2 félévvel a képzési időt?

Figyelt kérdés
Láttam az állami ösztöndíj leírásánál, hogy maximum 2 félévvel lehet meghosszabbítani állami ösztöndíjjal, de alapból ha valamelyik tárgyad nem sikerül, akkor nem bukod a félévedet, vagy elveszted az ösztöndíjat, vagy ez hogy van? Mekkora átlag kell az állami ösztöndíjhoz? Ha elbukok egy tárgyat következmény nélkül újra felvehetem kövi félévbe?

2021. nov. 30. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Te óvodás vagy még?
2021. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ezt írni első éves egyetemista vagyok és ezeket az információkat senki se mondta el és kíváncsi vagyok.
2021. nov. 30. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Az egyetemnek van tanulmányi és vizsgaszabályzata, azt illett volna már elolvasni.

Amúgy meg egy adott szakon a tan. idő plusz 2 félév a támogatás ideje.

Egy elbukott tárgyat a következő félévben fel lehet venni újra, ha meghirdetik, ha nem akkor később. Emiatt nem kell félévet ismételni.

Ahhoz, hogy támogatott maradj, a szabályzatban leírt átlagot és kreditet kell hogy teljesítsd a két utolsó aktív félév átlagában. Ha ez nincs meg átsorolnak költségtérítésesre.

A tan. ösztöndíj karonként és szakonként eltérő átlag után jár.

2021. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszön szépen a választ
2021. dec. 1. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!