Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, hogyha ennyit...

Mit tegyek, hogyha ennyit romlottak a jegyeim?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es egy gimnáziumban és az általános iskolás kitűnő bizonyítványokhoz képest tele vagyok jobbnál-jobb átlagokkal:


fizika: 1,25

Biológia: 2.6

Nyelvtan: 1.00 (bár még csak egy jegyünk van)


és a többi tantárgyból se nagyon állok 4-esnél jobban. Egyedül matekból állok 4.5-re. Félek, hogy meg fogok bukni vagy, hogy kirúgnak a suliból mert egyébként vidéki top 20-as gimiről van szó. Sajnos viszonylag messze lakok a sulitól (19km) ezért az utazgatás tőlem elég sok energiát elvesz, ezért otthon már általában nincs is energiám tankönyvet elővenni, csak aludni. Szerintetek min kéne változtatnom ahhoz, hogy legalább eggy 4-es átlagot tudjak hozni minden tárgyból?



2021. nov. 30. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

19 km-t nem neveznék távolságnak, ez nem mentség. Este is tanulni kell. Sportolni is lehetne, javítaná a kondíciódat.

Ha így haladsz, tényleg megbuksz. Az egyet egy gy-vel írjuk.

2021. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem tudsz teljesíteni, menj gyengébb suliba.
2021. nov. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez gyakori eset, hogy az általános iskolában kitűnő tanulók gimiben drasztikusan rontanak. Az általános iskolát végig lehet csinálni kitűnő eredménnyel, ha jól fog az agyad és az órán egy kicsit odafigyelsz, gimiben viszont már otthon is elő kell venni a könyvet, ha kettesnél, hármasnál jobbat akarsz. Márpedig ha gimibe mentél, nagy valószínűséggel tovább tervezel tanulni, úgyhogy jobbat akarsz. 20 km utazás még nem olyan sok. Rövid idő alatt megszokható. Életünk során fokozatosan egyre több terheléshez kell hozzászokni. Az egyetem még egy nagy ugrás lesz ami a tanulás mennyiségét illeti, viszont mellette sokan dolgoznak is, mást is tanulnak mellette. Nem akarlak letörni, de ez apró terhelés ahhoz képest ami később fog jönni. Sokan végig csinálják a gimit nagyobb távolságról bejárva, többszöri átszállással, akár több óra utazással. Szerintem idő kérdése és neked is könnyebb lesz.
2021. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

19km az semmi

En 60km utaztam minden nap csak oda + 25 perc gyaloglas megis teljesitette

2021. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj minden egyes tanárral, hogy szeretnél javítani a jegyeiden, adjanak rá lehetőséget. Szorgalmik, plusz házi feladatok, stb, biztosan lesz ötletük.

Nem mellesleg szedjél vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket és legyetek a családdal biztosak abban hogy nem valami egyéb okok miatt alszol folyamatosan.

Buszon olvasni nem a legjobb, de meg lehet próbálni.

Minden nap indulás előtt olvasd át az aznapi anyagot. Picit korábban kell kelni, de megéri.

2021. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A buszon/vonaton is lehet ám tanulni, jobban kihasználd az időt. Meg üljetek össze a többiekkel pl. könyvtárban/online felületen, egymástól is lehet tanulni.
2021. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy túl sok neked az ottani követelmény, de közben meg az is lehet, hogy csak azért nem tudsz teljesíteni, mert nagyon rástresszelsz arra, hogy mindenféleképpen csak ötösöket kell szerezned.

Ha van közelebbi vagy "könnyebb" gimnázium, akkor érdemes lehet megfontolni a váltást. Nem mindenki tud nyomás alatt jól teljesíteni, de ez nem azt jelenti, hogy egyébként ők nem jó képességűek.


Engem is egy top gimnáziumba vettek fel és ugyanazokkal a problémákkal küzdöttem, mint te. Nem tudtam úgy teljesíteni, ahogy elvárták és mivel túl gyors volt a tempó, már az elején lemaradtam. Nem segített az sem, hogy a többség látszólag könnyen vette az akadályokat. Teljesen elvette az önbizalmamat az, hogy a tanárok állandóan hangoztatták, hogy én nem vagyok oda való.

Nálam végül az iskolaváltás jelentett megoldást. Ezután sikeresen feltornáztam a jegyeimet és versenyekre jártam, ahol sokkal jobb eredményeket értem el a volt topgimis osztálytársaimnál.

Szóval a lényeg az, hogy nincsen veled sem semmi probléma, nem változtak a képességeid semennyire a nyolcadikashoz képest, csak szimplán nem neked való az a közeg.

Ja és utána az a tárgy ment a legjobban, amiből ott majdnem megbuktattak, és azzal is fogok továbbtanulni. Majd kíváncsi leszek a volt tanáraim arcára, amikor meglátnak engem emelt érettségin:D (A környéken abba az iskolába megy mindenki emeltezni)


(Ha szeretnéd, akkor el tudom küldeni egy Discordos tanulócsoport meghívóját. Szívesen segítenénk neked bármibe, amit nem értesz)


Ne add fel és kitartást!

2021. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!