Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME villamosmérnöki szakát...

BME villamosmérnöki szakát végezve jelentkeznék az Óbudai Egyetemre mesterszakra. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A BME villamosmérnöki szakát végzem s harmadévemben vagyok, így közeleg a mesterképzés. A szakon sokat tanultam, s mivel matekosabb és elméletibb beállítottságú vagyok, könnyebben teljesítettem több tárgyam, melyek nem igényeltek gyakorlati tudást (pl. jelek és rendszerek). Beágyazott rendszerek (szoftverfejlesztés) specializációra mentem, nem buktam eddig tárgyat, valószínüleg már nem is fogok. Az egyetemen rengeteget fejlődtem sok nehézség mellett is, de nem érzem, hogy gyakorlati tudásom jelentősen nőtt volna, nem hiszem, hogy a jó jegyeimmel jobb mérnök lennék, mint körülöttem sokan. Ezért gondolkozom azon, hogy mesteren egy gyakorlatiasabb képzésre jelentkeznék, például az óbudaira. Valószínüleg lesz sok nehézségem az ottani képzésen is, de remélem csúszás nélkül elvégezném.


Mit gondoltok: megéri-e a mesterképzésnél váltanom az ÓE-re? Esetleg inkább külföldön éri meg nézelődni? Vagy az a megoldás, hogy 40 órában dolgozva próbáljam végezni a mestert (akár levelezőben, ahol lehet), mert a munkában többet fejlődnék?



2021. dec. 6. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
a Neumann Janos egyetem szerintem gyakorlatiasabb mint az OE. Ott van ugye Kecskemeten a Mercedes-Benz gyar is, egyebkent meg rengeteg projektben resztvesznek.
2021. dec. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Gyakorlatiasabb képzés - ugyanabban a témakörben, amiben elméletben jó volt az iskola, meg te is? Az milyen tudna lenni? Nekem erről az üzemi gyakorlat jut eszembe, ami középiskolában udvarsöprésből állt, felsőoktatási intézményben meg k* sok unatkozásból (ez utóbbit csak láttam, mert ige nagy vállalatnál dolgoztam, ahol minden nyáron sok főiskolás és egyetemista volt, lengett és tengett. Én voltam az egyetlen, aki normális feladatokat adott nekik. Rám még 20 év múlva is emlékeztek.

Szerintem a kandós mesterképzés sem arról szól, hogy le kell szedni a készülék oldalburkolatát.

2021. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%
Ha a BME-n végzel, akkor maradj ott mesterszakra is. Miért mennél át gyengébb egyetemre?
2021. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy ha körbe kérdezel elvileg az Msc már nem olyan szivatós és nehéz BMEn sem, mint a Bsc.


Szóval lehet az is jó döntés lenne.

2021. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!