Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy magas az...

Miért van az, hogy magas az IQ-m, mégis rosszak a jegyeim?

Figyelt kérdés
Pontos számot nem tudok, csak annyit mondott a pszichológusom, aki tesztelt, hogy a TOP 3 százalékban vagyok. Mégis 2-es, 3-as vagyok szinte mindenből itt a gimiben...

2021. dec. 7. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magas IQ nem azt jelenti, hogy képes vagy hatékonyan tanulni. Nekem is magas volt az IQ-m középsuliban, és messze nem voltam kitűnő, magolni ugyanis soha nem tudtam hatékonyan. Matekból mindig ötös voltam, töriből és földrajzból pedig a bukás ellen küzdöttem.
2021. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

1es jól mondja.

Egyébiránt a magyar oktatásban a magolásra és a gyakorlatiasság mellőzésére van a hangsúly fektetve. Nagyon jó egy jog államvizsgán ha felmondod az egész ptk-t szóról szóra, az már kevésbé ha élesben a tárgyalóteremben már nem tudsz megszólalni mert a lényegi logikáit, hogy mi miből jön és hogyan egyébként meg se értetted...

5ös voltam én is matekból, a magolós tárgyak tanulása is csak úgy ment nekem, ha valami logikát tudtam megfogni bennük pl töri évszámok.

Örülj ennek a tulajdonságodnak, a jelenkor emberei közül a te típusodból, akinek jó a reál érzéke, azokból van kevesebb.

2021. dec. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A magas IQ nem mentesít a befektetendő munka elvégzése alól.
2021. dec. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Enyém is viszonylag magas, mégsem bírom megtanulni a reál tárgyakat. Tehát full idióta, hülye vagyok.
2021. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert amit a tesztek mérnek, az csak egy kis szelete az intelligenciának.

Logikai készség és mintázat felismerés a Mensa tesztje is. Aztán mikor elérnek egyesek 135+ értéket, vagy 125-129-es eredményt, elhiszik, hogy átlagon felüliek, pedig csak az egójuk átlagon felüli.


Az igazán intelligens ember ritka, mint a fehér holló.

2021. dec. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!