Ez nem plágium,ugye?

Figyelt kérdés

Adott egy magyar forrás,amit picit átfogalmaztam,de tartalmilag ugyanazt írtam le,átfogalmazva.

Illetve adott egy angol forrás,amit lefordítottam és úgy fogalmaztam át pocit.

Természetesen lehivatkoztam.

Ez plágiumnak számít a szakdogában?



2021. dec. 9. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Plágiumnak csak az számíthat, amit nem hivatkozol le.
2021. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy az első írja. Ha lehivatkozod, nem plágium.
2021. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha átfogalmaztad és lehivatkoztad, akkor nem plágium. Az első kettőhöz: ha szóról szóra kimásolsz valahonnan hosszabb összefüggő szöveget idézőjel nélkül, akkor az akkor is plágium, ha lehivatkozod.
2021. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Dehogy, akkor lenne plágium, ha nem hivatkozod le vagy szó szerint bemásolod az egészet (idézni persze szó szerint egy részt lehet, csak azt jelölni kell).
2021. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy saját szavaiddal adod vissza a lényeget és hivatkozol rá ahonnan van az eredeti gondolat, egy teljesen bevett és elfogadott módszer, parafrázisnak hívják. De ha slendrián módon csinálod, könnyen elkövethetsz patchwork plágiumot vele. Nem elég csak "picit" "átfogalmazni", hanem tényleg minél inkább különbözőnek kell lennie a forrásodtól, hogy egyértelmű legyen, a Te munkád, amit írtál, és nemcsak tessék-lássék módon összeollóztad.
2021. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is így gondoltam,csak egy ismerősöm szerint minden plágium amit forrásból veszel át,akkor is ha átfogalmazod.

Nem tudom ő hogy tudja az egészet saját kutatásból megírni,de mindegy😀 nekem csak egy interjú a saját rész,a többi mint forrásból van átfogalmazva,lehivatkozva.

2021. dec. 9. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden plágium lenne, még a hivatkozott szöveg is, akkor már jó 20 éve senki nem tudna lediplomázni normálisan. Kell a terület ismertetése is, amihez bizony hivatkozni kell. Ha egy teljesen új területet vezetsz be, amihez konkrétan nincs forrás, akkor természetesen nem kell hivatkozni, de ez még PhD-n sem jellemző.
2021. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!