Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanítási nap dec 11....

Miért tanítási nap dec 11. szombat?

Figyelt kérdés
Állítólag dec. 24-et kell ledolgozni, csakhogy dec.24. az a téli szünetre esik. Miért kell egy téli szüneti napot szombaton ledolgozni az iskolásoknak?

2021. dec. 10. 22:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Azért.
2021. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Azért téli szünet, mert szombaton suliba kell menned! Menjél fel az igazgatóhoz és mondd meg neki, hogy te nem jössz szombaton suliba, inkább 24-én jönnél! Problem solved.
2021. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell ledolgozni a dec. 24-et, hogy akkor majd ne kelljen bemenni. És korlátolt, hogy hány napot lehet kiadni szünetnek, és mivel ledolgozzátok, így azt nem kell az iskoláknak kiadni, mint szünet. Plusz ez inkább a felnőttek miatt van, mivel senkinek sincs kedve december 24-én dolgozni (jogosan), de mivel se nem hétvége, se nem ünnep így ezt előtte le kell dolgozni valamelyik szombaton.
2021. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Dec 24. sosem volt tanítási nap, az elmúlt 40 évben biztos nem. Tehát egy szünnapot kell előre ledolgozni.
2021. dec. 11. 10:54
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Pontosan azért nem tanítási nap, mert mindig, amikor hétköznapra esik, akkor le kell dolgozni, te nagyon okos. És ami neked szünnapot jelent, az a szüleidnek munkanap lenne, ha nem dolgozzák le. De ledolgozzák, és ezért kell neked is iskolába menned. Ha nem lenne a szombati tanítási nap, akkor 1-el kevesebb nap szüneted lenne. Mi a jobb, egyszer bemész szombati, amikor valószínűleg úgyse tanít senki semmit, mivel a tanároknak sincs sok kedve tanítani ilyenkor, vagy eggyel kevesebb nap szüneted lesz?

És az elmúlt 40 évben is azért nem volt tanítási nap, mert előre ledolgozták. Egyébként lehetne az, mivel nem ünnepnap

2021. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én vagyok a szülő, ha valakinek nem esett volna le. 40+os vagyok, sosem kellett ledolgozni a gyerekeknek a dec 24-ét, mivel nekik eleve szünet. Szinte mindig hétköznapra esik, eddig ez fel se merült soha, miért?

Ilyen hülyeséget az életben nem hallottam, hogy egy téli szüneti napot ledolgoztassanak. Most 6 napos tanítás után 1 nap hétvégével megint mehet 5 napot iskolába a gyerek, teljesen kifáradva. Nagyon igazságtalannak és logikátlannak látom, a gyereknek nincs elég ideje pihenni, feltöltődni.

2021. dec. 11. 13:20
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
De ember, mit nem értesz azon, hogy a 24-e nem ünnepnap, tehát hivatalosan munkanap. Így vagy bemennek 24-én a gyerekek, és akkor megszakítják a téli szünetet, vagy bemennek így szombaton és 21-e után nem mennek többet. A téli szünetnek ehhez semmi köze, ne rugózz rajta. Hivatalosan akár azis lehetne, hogy 25-én kezdődne a téli szünet.
2021. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Csakhogy a téli szünet 19-én kezdődik. A 24-e beleesik a téli szünetbe. Az EGYIK munkanap a sok közül, ami a téli szünetbe beleesik, MINT MINDIG. Miért kell hirtelen a karácsonyt ledolgozni a gyereknek, ha eddig ezt soha nem kellett. Ezzel az erővel az egész téli szünetet ledolgoztathatnák.
2021. dec. 11. 15:13
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
Te miről beszélsz ember? Fenn van a hivatalos honlapon, hogy december 21 kedd, az utolsó tanítási nap. Pont azért, mert már előtte ledolgozod. A 24-ét meg mindig is ledolgoztuk te nagyon okos.
2021. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A 24 ét a felnőttek dolgozták le mindig is. A gyerekek nem, mivel a téli szünetbe esik.

Tökmindegy hogy 19-én vagy 21-én kezdődik a téli szünet. A lényeg, hogy a 24-e egyik nap a sok közül a téli szünetből. Életemben nem hallottam olyat, hogy a téli szünetet ledolgoztatják. Ezzel az erővel az augusztus 20. miatti hétvégi munkanapot is ledolgoztathatják. Pont ugyanaz az eset.

2021. dec. 11. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!