Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esély rá hogy...

Szerintetek van esély rá hogy felvesznek mesterképzésre ha közepes lett csak a BSc alapdiplomám?

Figyelt kérdés
gépészmérnök képzésről beszélünk, Miskolcra mennék legszívesebben MSc-re de nem tudom mit szólnak majd hozzá
2021. dec. 15. 07:05
 1/6 Vodafonelive ***** válasza:
57%
Esélyed megvan de minden egyetemen más a felvételi eljárás. Sokszor direkt azért van olyan pontszámítás, hogy a szakmai motivációs beszélgetés duplázása, hogy a rosszabb érdemjegyű diplomával rendelkezők is be tudjanak kerülni. Én nekem is hármas lett(2,79) és elvégeztem utána egy mester (3,45) most újra mesteren vagyok de ez már gépész mester és ugyan úgy felvettek(mondjuk ezt azon az egyetemen végzem ahol a BSc-t is szereztem, így a felvételi 1 szakmai kérdés volt a többi pofavizit).
2021. dec. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%

ja h miskolcra?


azt gondolod h az msc-sek annyira valogatott emberek? sokan azert maradnak minel tovabb az oktatasban mert maskepp csak a munkanelkuliseg varna rajuk, mondjuk ez geoeszmernok vegzettseggel nem annyira fenyegeti az embert, de azert igy sem annyira konnyu


legalabbis jo munkahelxet talalni.....es ehhez nem az msc fog kozelebb juttatni valojaban hanem olyan dolgok amiket nem tanitanak meg az iskolaban


meg most erted...odamesz h neked msc-d van, oke akkor nem lesz pofajuk adni ilyen 300 koruli fizetest, de annyira nagyon sokat sem


viszont ha valahol (nem az iskolaban) megtanulsz vmi olyan teruletet ami valhol nagyon sokat er, akkor le lehet akasztani nagy penzeket


foleg ha at tudod vinni sajat vallalkozasba


ha fiatal vagy akkor jo az msc de ha idosebb akkor nappalin semmikeppen nem szabad mert csak idot vesztesz vele

2021. dec. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Túl van lihegve ez az msc téma... Nem számít annyira az alapszakos jegy, sok helyen egy idő után el is évül.
2021. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Az alapszakhoz képest olyan kevesen akarnak MSc-re menni, hogy annak is örülnek, ha jelentkezel. Ettől függetlenül a felvételi eljárásban leírtaknak meg kell felelni, tehát majd össze kell szedni X pontot, de nem fognak a hármas diploma miatt beszólni a felvételi elbeszélgetésen.
2021. dec. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1 éve végeztem, fél éve dolgozom, mellette csinálnám levelezőn :)
2021. dec. 15. 12:28
 6/6 anonim válasza:
sztem igy oke ez egy jo befektetes
2021. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!