Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha oltatlan...

Mi történik ha oltatlan pedagógusként december 15-e után íratom ki magam táppénzre?

Figyelt kérdés

Oltatlan vagyok, és nem is szeretném magam oltatni. (Kérem, ne jöjjenek az olyan kommentek, hogy miért nem oltatom magam stb. Én nem ítélem el az oltottakat, tiszteletben tartom a döntésüket, ők is tartsák tiszteletben az enyémet, kérem.)

December 30-ig leszek alkalmazva, ha minden igaz, mert közöltem, hogy nem veszem fel az oltást.

Ha én a suli befejezése előtt (december 20-a körül) íratom ki magam,akkor is meg fog szűnni a munkaviszonyom?



2021. dec. 15. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor is.
2021. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Én nem ítélem el az oltottakat,


Még szerencse

2021. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy pedagógustól elvárná az ember hogy tudjon tájékozódni és informálódni a neten.

[link]


Mivel esetedben ez azonnali hatályú felmondás lenne, tehát betegállomány alatt is megszüntethető a munkaviszony.

"Jó tudni, hogy csak a „rendes" felmondás esetén kell a tilalmakat figyelembe venni, azonnali hatályú felmondással, valamint közös megegyezéssel a keresőképtelenség időtartama alatt is megszüntetheti a munkaviszonyt a munkáltató."

2021. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Meg fog szűnni. Amúgy nehogy már táppénzen üljél makkegészségesen a közös lóvéból eltartatva magad. Akkor legyél tökös, és keress olyan munkahelyet, ahol nem kötelező.
2021. dec. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Uccsó, ha elengedi a munkahely, mert az állami cégeknél pl honvédség rendőrség bv leszerelési stop van, szóval ha nem oktatja magát a paraszt 1 év fizetés nélkül, hivatalosan nem mehet máshova dolgozni. Persze az oltás nem kötelező ☝️
2021. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Ne irasd ki magad csak dec 30-ától, előtte felesleges. Nem küldhetnek fizetés nélkülire ameddig táppénzen vagy, lehet ez akár egy év is. A munkaviszonyod amúgy sem szűnne meg csak egy év múlva, csak fizetés nélkülire küldenének ha nem mész táppénzre.
2021. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
11:44-es: az "állami cég" megfogalmazás így slendrián. A Kit. jogszabály alá tartozó (2018. évi CXXV. tv.) szervezeteknél van ez a szabály (+ rendvédelmi, ilyenek), de pl. a MÁV és a Volánbusz is "állami cég", ott nem kötelező az oltás.
2021. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül is kedves kérdező?
2022. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Munkahelyet váltottam dupla annyi lóvéért. Megérte nekik. XD
2022. nov. 10. 16:55
 10/11 anonim ***** válasza:
És pedagógus maradtál? Vagy más szakmában?
2022. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!