Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pszichológiára ajánlatos a...

A pszichológiára ajánlatos a biológiát venni a történelem mellé?

Figyelt kérdés

Történelem az biztos, csak nem tudom, hogy a Biológiát válasszam-e hozzá, mert azért Biológiából nem vagyok a legjobb!Úgyértem az a gondom vele, hogy nagyon sok bonyolúlt kifejezés van, amit nagyon nehezen tudok megjegyezni!

Kiváncsi lennék a véleményetekre!


2010. szept. 6. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig jobb, ha megbarátkozol vele, mert egyetemen sok lesz. Legalábbis én úgy tudom elég keményen kell tudni a biosz egyes részeit (pl. idegrendszer)
2010. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Pszichora szerencsére elég sok mindennel lehet jelentkezni, pl a töri mellé nyugodtan vihetsz egy idegen nyelvet, matekot vagy magyart is. Tehát ha nem vagy olyan hejj de szuper bioszból, akkor szerintem ne kockáztass, idegen nyelvből vagy matekból lehet hogy jobb százalékot érnél el.

Ez persze nem azt jelenti, hogy egy életre megszabadulsz így a biosztól, hiszen pszichológián az is akad.


Én pl baromira megfogom szívni, mivel középsuliban végig utáltam a bioszt, de a pszichológia maga viszont nagyon érdekel. De úgy gondolom ezért képes leszek arra, hogy valahogy megerőltessem magam és legyűrjem a bioszos tárgyakat.

2010. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Általában véve én kedvelem a biológiát, csak az a gondom vele, hogy nehezen tudom megtanulni!

Pl. partenogenézis, Fragmentáció stb.!

Vegyük Pl. a szem felépítését!két éve tanultam, de szinte már nem is emlékszek rá! Ez azért elég szívás!

2010. szept. 7. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a szó, hogy partenogenézis, tuti nem szerepel az emelt követelményben. Teljesen megfelel szűznemzésnek is, nem kell cifrázni.

Kb a legbonyolultabb szó, ami előfordul a fotoszintézis és a mitokondrium...

2010. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OK, csak példának hoztam fel!Érdekes módon most ezt a kifejezést nem hiszem, hogy el tudom felejteni!Valszeg ha valamihez kötöm, mint Pl. az évszámokat eléggé könnyű megjegyezni!
2010. szept. 12. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!