Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-s diákok!!! Milyen az...

BME-s diákok!!! Milyen az egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy milyennek tartjátok a műszaki egyetemet? Tanárok, oktatás, számonkérés? Illetve a közösség milyen? Sok lány van (lány vagyok)?

Kérlek azt is írjátok le, hogy milyen szakon vagytok.

Köszönöm :)



2021. dec. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem óriási különbségek vannak a karok között. Én ÉMK-s vagyok, viszonylag sok lány van. A közösség nagyon jó, főleg a koliban, persze vannak széthúzó arcok meg gyökerek mindenhol. A tanárok vegyesek, vannak nagyon jófejek meg nagyon következetlenek is, akik csak követelnek. A számonkérések összességében nehezek, illetve sok a házi, szóval nem csak városi legenda, hogy éjszakába nyúlóan rajzol/programozik az ember.
2021. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Egy pénzéhes inkorrekt retek szar. :D Már elnézést. Verem a fejem a falba, hogy mesterszakra idejöttem a nagy név miatt. Szerencsére már abszolváltam, záróvizsgáig meg már talán nem szopatnak meg.


Én rengeteget szívtam azzal, hogy a tanulmányi osztály és néhány tanárom, belevéve a konzulensem is egy arrogáns szar volt, aki emellett alkalmatlanul látta el a munkáját.

Az oktatás nem azért volt nehéz, mert én voltam a gyenge vagy a fogalmatlan, hanem mert szar volt. Inkorrekt módon kérték számon az anyagot, ment a ködösítés, a "véletlenül elfelejtettünk szólni" meg a "mocsoknehéz a pót, hogy elmenj alpótra és fizess szépen". Csomószor kértem segítséget, de nem kaptam, csak arrogánsan el lettem hajtva a fszba. Rengeteg olyan költséget vágtak rám, ami nem teljesen az én hibám volt. Úgy, hogy nem államilag támogatott képzésen voltam. Az utolsó félévben volt, aki fingott egyet és úgy döntött, hogy a leadott munkám az utolsó pillanatban dobja vissza szénné fikázva, hogy lehetetlen határidőn belül javítsam ki extra díjat befizetve, hogy ne kelljen újabb félmilliót kifizetnem azért, hogy ezt az egy szem tárgyat felvegyem következő félévben. Imádkoztam, hogy végre abszolvált státuszt kapjak. Konzulenst úgy kellett vadásznom magamnak, mindenki elutasított szinte, vagy azért, mert nem volt konkrét témám, amivel megkerestem, csak a kutatási területe érdekelt és "hogy leszek így lelkes", vagy azért, mert azoknak a seggét nyalta, akik az övét és akik által szerezhet ő is presztízst vagy ha mondtam konkrét témát, akkor az volt a baj, hogy keressem meg x-et meg y-t, mert ő ezzel már nem foglalkozik. És én fizettem azért, hogy ezek az emberek foglalkozzanak velem és vezessék a diplomamunkám, de úgy látszik, nekem kellett könyörögnöm. Úgy tudtam konzulenst találni, hogy azt mondtam, tdkzni akarok, aztán a legvégén "úgy alakult véletlenül", hogy jövőre adom le (nem fogom, ezalatt az intézmény neve alatt biztosan nem).


És akkor mellé ment a kivagyiskodás meg a beképzeltség, hogy hűha, mi bmesek vagyunk, bezzeg a szutyok xy egyetemről nem kerülnek ki ilyen nagy arcok, majd mi leszünk előnyben a munkaerőpiacon blabla. Ja persze, az ócska qrva anyátokat azt, azóta az az egyetem is előrébb van már az egyetemi rangsorban, mint ez a fos... Valószínűleg okkal.


Ne haragudjatok, elhiszem, hogy valakinek bejött, de én a hátam közepére nem kívánom. A párom is ott végzett és óva intett tőle, de úgy voltam vele, hogy ez más kar, ráadásul nem alapszak, itt talán nem lesz akkora nyomorultság.


Hatalmasat csalódtam, sajnálom.

2021. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Akkor megnyugodtam hogy nem csak nálunk ilyen fos az oktatás🤣
2021. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%
VIK-re jártam, villamosmérnökire. Tanárok többsége átlagos, akad 1-2 igazán g*ci, 1-2 igazán jó és pár igazán szar oktató is. Ennyi embernél ez nem is csoda. A tananyagot mindig elég erőteljesen kérik vissza, megúszni nem sok mindent lehet. Közösség, mivel 90+ % fiú, ezért elég ergya más szakokhoz képest. A szakmai tudás, amit szerzel viszont hasznos, de persze hozzá kell még nagyon sokat tanulni. Fizetés később viszont nem rossz. (Kezdő bérek nettó 300-350 között vannak többnyire.)
2021. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!