Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy bírjátok energiával?

Hogy bírjátok energiával?

Figyelt kérdés
Vannak olyan osztálytársaim akik sokkal korábban kelnek fel,mint én és nagyon sokáig bírnak fent maradni. Nem értem,hogy hogyan van nekik ennyi energiájuk, később kelek fel,mint ők és már nagyon korán elfáradok. Pedig van 1000 meg egy dolgom. Esetleg valamilyen tanács? Kávét ( ritkán energiaitalt) iszom. Az étkezésem úgy gondolom,hogy egészséges.
2021. dec. 18. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én például sehogyan. Képes vagyok 20 éves létemre 12 órát aludni is egy éjszaka, aztán másnap dőlök ki este 10-kor. Az, hogy mennyi pihenésre van szükséged, nem csak attól függ, hogy mit iszol/eszel, hanem nagyban függ a genetikádtól, korodtól.

Nekem is rengeteg dolgom van, de úgy gondolom, hogy pihenés nélkül nem vagyok annyira produktív, így mindig lefekszem korán, és igyekszem kialudni magamat.

Egy tippem van: igyál fekete teát (gyümölcsös, earl grey, english breakfast) sok cukorral. A teában lévő tein lassítja a koffein felszívódását, így nem dob fel az egekbe a koffein, de 6-10 órán keresztül ébren tart.

2021. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!