Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki szakdolgozat védésén...

Ha valaki szakdolgozat védésén bukik meg, akkor mi a teendő? Védés államvizsgán van, az államvizsga feltétele az abszolutórium. Nem plagizáltam, a dolgozatom én írtam, ilyen téren nyugodt vagyok. (A félelmem bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Szóval a dolgozatom én írtam semmi plágium, a bírálóm szerint szép munka. Viszont hallottam már egy-egy speciális esetet innen-onnan, hogy a bizottságnak a védésen nem tetszett a szakdolgozat maga, független a bírálótól, nem tartották megfelelő munkának. Ilyenkor tudom hogy új szakdolgozatot kell írni és a következő államvizsgára elmenni. De ez hogy lehetséges egyáltalán?


Szóval azt tudom ha a feleleten bukok meg akkor új államvizsga, ez nem kérdés. Viszont ha a védésen nem tetszik a szakdogám akkor újat kell írnom. De hogyan mikor a szakdolgozat egy tantárgynak számít? Én jelenleg abszolutóriumot szereztem. Tehát elvileg nem lehet több aktív félévem. Akkor hogy tudnám felvenni újra a szakdolgozat tárgyat és megírni? Ezt nem értem.


2021. dec. 19. 12:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Sajnos eleve hajalmos vagyok túlstresszelni a dolgokat. Minden ismerősöm mondta hogy ha a konzulens jónak látta és ő mondta hogy adjam be, ráadásul egyébként a szakfelelős egyszerre, valamint nem plagizáltam, és én írtam a dogát, akkor kb 0% az esély hogy bármi baj lehet.

Én mégis tudni akarom hogy mi van ilyenkor ebben az esetben.

2021. dec. 19. 12:48
 2/6 A kérdező kommentje:
Szakfelelőst úgy értem hogy tanszékvezető.
2021. dec. 19. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell a tárgyat felvenni, hanem az újat benyújtani. Én is azt hittem az 5-ös szakdogámra, hogy minden oké, mégis a külső s 2 jegyet rontott rajta.
2021. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. De ezt hogyan? Akkor az eleve 1 év csúszás lenne, mert a következő félévben hogy tudnám megírni..... Januárba van államvizsga.

Akkor keresnem kellene ismét egy tanárt aki elvállalja a konzulensi munkát, és egy témát is kérnem kellene ismét tőle?

Ez elég necces hogy ott hamar találok valakit aki elvállalja a konzulensi munkát és még témát is ad amiből írjam.

Vagy ilyenkor marad a konzulensem és nála megírhatok egy másikat ?

2021. dec. 19. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Megbeszéled a konzulenseddel a továbbiakat, de záróvizsgázni már télen nem fogsz tudni.
2021. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy gyakran buktatnának bárhol. Önmagában az, hogy nem tetszik, nem alapozza meg a bukást, csak legfeljebb a rossz jegyet. Buktatni komoly hiányosságnál szoktak esetleg, de főleg inkább plágiumnál. Speciálisan a te karod tanulmányi osztálya fogja tudni megmondani a biztos választ. Hivatalosan ilyenkor nálunk nem lehet az adott félévben államvizsgázni, és újra kell a szakdolgozatot írni. Ennél részletesebben nem hallottam róla a mi karunkról, miután tényleg ritka. Én amúgy akármilyen jófej a konzulens, nem írnék nála újat módosításokkal sem/teljesen újat sem, mert azért a konzulensnek az is lenne a dolga, hogy megvédjen valami bunkóval szemben. Ha ő azt mondja, hogy minden jó, aztán megbuktatnak valahogy, én nem erőltetném vele tovább ezt a dolgot. De miért vagy ennyire stresszes, ha nincs elvileg pánikra okod? Nekem volt egy tanárom, egy tanszékvezető, aki mindig azt mondogatta, hogy "A problémát akkor oldjuk meg, amikor felmerül." Én is ezt tudnám tanácsolni, hogy kár ezen ennyit rugózni, már kis szerencsével valamilyen jeggyel meglesz.
2021. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!