Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nappali vagy esti képzés éri...

Nappali vagy esti képzés éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 21 éves vagyok, érettségivel rendelkezem, és mivel nem akarok örök életemben 3 műszakban gyárban dolgozni, ezért szeptembertől szakmát fogok tanulni. 25 év alatt lehet nappalin is tanulni. Szerintetek melyik éri meg jobban? 2 év a szakma egy szakiskolában. Ha estire megyek akkor nem tudom hol dolgozzak mellette, mivel éjszakai műszak mellett nem igazán lehet tanulni. Nappalin meg nem lenne pénzem. Ti mit tennétek a helyemben?

2021. dec. 19. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nappalin, hogy minél behatóbban el tudd sajátítani a szakmát.

Mellette akár dolgozhatsz is, és januártól 25 éves korodig szja mentesen.

Egyéb kedvezmények, támogatások is vannak.

Feltétlenül a nappalit választanám.

2021. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Na de nem ciki 20on évesen diákmunkázni? A 16 évesek között? Lehet fel sem vennének, túl öreg lennék diákmunkásnak. Meg attól is tartok, hogy a nappali tagozaton is én lennék a legöregebb. Meg szerintem diákmelóból nem lehet albérletet fenntartani. De attól szívesen mennék nappalira is, csak bennem vannak ezek a kérdések.
2021. dec. 19. 15:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyat nem lehet, hogy miközben még tanuló vagyok már a szakmámban dolgozhassak? Fodrásznak mennék. Fodrász tanulóként felvesznek fodrászatba?
2021. dec. 19. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj drága kérdező, ne legyél butus. 21 éves vagy CSAK! Szégyentelenül fiatal! :)


Tanulni Egyébként sohasem ciki, 70x évesen sem!!!


Menj nappalira, élvezd, amíg tudod, hogy csak tanulnod kell, nem pedig dolgozni... és sajátítsd el mélyrehatóan a szakmát!


Üdv

Egy 24 éves koráig nappalin tanuló 27 éves lány

2021. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak ugye dolgoznom muszáj hisz kell a pénz albira, engem nem támogat senki.
2021. dec. 19. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!