Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akinek az egyetem miatt...

Akinek az egyetem miatt ének-zene alkalmassági vizsgát kellett tenni, ő milyen könyvből készült? Bármilyen segítséget szívesen fogadok.

Figyelt kérdés

2021. dec. 20. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Az attól függ milyen szakra. Tanítóképzőbe nem nagyon kell semmilyen könyvből tanulni, csak a népdalokat kell tudni, és szolmizálni. A szolmizáláshoz jó gyakorlás például Kodály művei (333 olvasógyakorlat vagy Ötfokú zene), de ezekből sem a legnehezebbeket kell tudni. Meg az is jó gyakorlás lehet, ha alsós énekkönyvek egyszerűbb dalait elszolmizálgatod (szerintem majd a felvételin is egy gyerekdalt fognak adni, lehet ismerős is lesz). Meg persze az sem árt ha van egy tanár, vagy hangszer amivel le tudod ellenőrizni hogy jó helyen vannak-e a hangok
2022. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!