Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járt/ jár valaki a Károli...

Járt/ jár valaki a Károli Gáspár Egyetemre? Vélemények? Angol német tanár szak érdekelne elsődlegesen

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 21:03
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én most kezdtem 2021 őszén, jelenleg ez a második félévem, angol-töri tanári szakon vagyok, szóval az angolról és magáról a pedagógiáról tudok mesélni.:) Én nagyon szeretem mind a szakokat, mind az egyetemet! Mint minden tanári szak, ez is osztatlan, (ha jól tudom jövő évtől már a középiskolai rész is csak) 10 félév, ahol az első 6 a közös képzési szakasz, utána tudod eldönteni, hogy általános vagy középiskola felé szeretnél tovább menni. Az első félévben egy pedagógiás óra van, azon kívül csak szakos tárgyak, leginkább alapozó, bevezető ismeretek. A németnél nem tudom hogy van, de az angolnál jó, ha van legalább egy B2-es, ha nem C1-es szintű angolod, mert minden angolul folyik és sok tanár már az első félévben C1-et kér, de ha az nincs teljesen meg, úgy is túl lehet élni. :)) Ami szerintem talán még fontos, hogy ez a két szak nem egy épületen van, hanem az egyik a Dózsa György út 25-ben, a másik pedig a Reviczki utca 4 és 6-ban, amik tömegközlekedéssel olyan 30 percre vannak egymástól, tehát ha tudod, érdemes úgy felvenni a tárgyakat, hogy minél kevesebbszer kelljen egyik épületből a másikba rohanni, mert hosszú távon az kicsit fárasztó tud lenni. :) Mint mindenhol, itt is vannak jobb és rosszabb tanárok, de inkább azt mondanám, hogy a legtöbbjük követel ugyan, de jól leadja az anyagot és azt kéri vissza, amit le is adott. A pedagógiára személyes véleményem szerint fordíthatnának több figyelmet, mint 1-2 óra félévenként, de ez egy egyéni meglátás, és nem tudom, lehet más egyetemeken is hasonlóan működik a dolog.

Maga az egyetem lélekszáma viszonylag kicsi, ezért nincsenek hatalmas létszámú órák sem, a tanárok legtöbbször tényleg ismernek névről mindenkit, nem csak egy Neptun kód vagyunk. Van olyan óra, ami a tanáris hallgatóknak 3 fővel van meghirdetve, de ha ezt látnád majd ne aggódj, nem csak hárman lesztek, annyi fővel nem is lehet kurzust indítani, ilyenkor becsatlakoztok majd az anglisztikás és a germanisztikás BA hallgatókhoz, akikkel több közös órátok is lesz majd.

Tudom, hogy már le kellett adni a jelentkezést, de lehet még rajta majd változtatni, szóval remélem segítettem a választásban!

Sok sikert az érettségihez és a felvételihez! :))

2022. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!