Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen jegyek tartásával...

Ilyen jegyek tartásával bekerülhetek az egyetemre? Átlagosan teljesítek a gimisekhez képest?

Figyelt kérdés

Jegyeim:

[link]

12. osztályos, szakközépiskolai tanuló vagyok. A szakmám már meg van, most 2 éves érettségi felkészítőn vagyok. Szeretnék egyetemre menni, elsősorban a vendéglátás érdekel, mert szakácsként végeztem. A tavalyi átlagom kitűnő lett, bár ezt a digitális oktatásnak is köszönhetem. A szakmai vizsgámat is szinte tökéletesen teljesítettem. Idén csak 7 tantárgyunk van, de így is le vagyok terhelve, mert amit mások négy év alatt tanulnak meg, addig mi 2 év alatt tesszük meg.

Mindenképp tovább szeretnék tanulni, már a nyelvvizsgámat németből fontolgatom a nyáron letenni. Szerintetek ha ilyen jegyeket szerzek, esélyes egy jeles érettségit összehozni? Persze nem szeretném kimaxolni, de az ötös körüli átlag van célozva. Töriből pl. elég a négyes eredmény is.

Egyes tantárgyakra sokat kell tanulnom, mert elsőre nem értem meg az órán, de mindig szorgalmas vagyok, és céltudatos. Úgy gondolom, a tőlem telhető legjobb teljesítményt tudom produkálni.

A szüleim szerint teljesen felesleges az egyetem. Bár ők azt akarnák, hogy érettségi után dolgozzak, én inkább továbbtanulnék. Szerintem többre vagyok képes, mint egy szakmunkás (elnézést, ha valakit leminősítek ezzel).

Mivel tapasztalatlan vagyok az egyetemi témákban, szeretnék segítséget kérni mástól, aki ért ehhez. Tudom, hogy nem elég a jó tanulmányi eredmény. Válaszokat előre köszönöm.



2021. dec. 26. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a weboldalon minden információt megtalálsz: [link] Le van írva, hogy miből áll a két pontszámítási módszer, és milyenek voltak az előző évek ponthatárai.

Kb. mindenkinek van arra esélye, hogy bekerüljön egy egyetemre. A kérdés csak az, hogy milyen szakra. Az már a tanulmányi pontszámaidon múlik. Nem vagyunk jósok, ezért nem tudjuk megmondani, hogy milyen lesz az érettségi eredményed. Esélyed viszont biztos van arra, hogy felvegyenek turizmus és vendégalapszakra.

2021. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Én is azt hittem, hogy ha egyetemre megyek többre viszem. Aztán kinyitottam a szemem és rájöttem, hogy a diploma szart se ér. Otthagytam az egyetemet azóta is boldogan és sikeresen élek. A diploma kb. Egy látszat csak. Azt hiszik az emberek a diplomásokról, hogy hú milyen sokra vitték és a szakmunkásokat meg lenézik. Hol ott sokszor egy szakmunkás sokkal több pénzt keres mint egy diplomás.
2021. dec. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre bekerülni a legkönnyebb, sokan ki is buknak utána. Vagy abbahagyja. Egyébként egy jó szakma is ér annyit, sőt ha vállalkozol többet is kereshetsz mint egy diplomával. Ameddig bírod a munkát☝️ utána lehet többet fog érni a szellemi munka
2021. dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!