Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pécsi Babits Mihály gimiről...

A Pécsi Babits Mihály gimiről vélemény? Hány ponttal kerültetek be?

Figyelt kérdés
A Babitsba szeretnék járni készülök a felvételire a szobelire is már, viszont érdekelne mennyit kell tanulni stb.(a suliba a covid miatt nem tudtam bemenni szóval még nem láttam belülről)

2021. dec. 30. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt meg tudod nézni a 2020-as és 2019-es felvételi ponthatárokat a Babits különböző tagozatain: [link]
2022. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Nem tudom hogy aktuális-e még a válasz ,de azért leírom ,hátha másnak is hasznos lesz.Szóval engem 144,5 ponttal (az írásbelin matekból 17, magyarból 32 pontom lett és kb. 4,5 volt az átlagom)vettek fel 2019-ben a humán tagozatos osztályba. A legelső félév elég nehéz volt számomra ,de összességében amúgy rosszabbra számítottam .9 évfolyam végére sikerült megszokni az iskolát és beilleszkedni.Most 11.-es vagyok ,és nyugodt szívvel ajánlom bármelyik tagozatot az általános-sportágismereti tagozat kivételével. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan privátban.
2022. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia. Gomdolom neked már nem fontos a válaszom, de lehet másnak az lesz: Én 2023 szeptemberében fogok 9. E-s (matek-info) lenni. Az írásbelim 87 pontos lett (matek 42, magyar 45). Én általánosban kitűnő voltam, szóval arra maximum pontot kaptam, szóbeliznem nem kellett matekból, mert az írásbeli matekom 40 pont fölötti lett. Így összesen a 200 pontból nekem 187 lett. A végleges felvételinjegyzéken 4. lettem, szóval akinek kevesebb pontja van, még mindig jó esélye van bejutni. Utánanéztem, az E-s osztálynál a végleges felvételi jegyzéken a legutolsó, aki bejutott (26. lett) neki 153,5 pontja lett.


Én B-tervnek megjelöltem a humán (F) szakot is a Babitsban. Én ott 187 ponttal 3. lettem az ideiglenes felvételi jegyzéken. Mivel nem azt jelöltem meg elsőnek ott nem kerültem fel a végleges felvételi jegyzék listájára. Ott is megnéztem, a humán (F-es) osztályban a 25. (utolsó előttinek) 158,5 pontja lett. Ő az ideiglenes felvételi jegyzéken 103. lett, szóval durván 77 helyet előre ugrott. Vagyis ha nem kerültél be az ideiglenes felvételi jegyzéken az első 30 helyre, akkor se csüggedj el, elég sokan ki szoktak esni. Remélem lesz majd valaki akinek segíteni tudtam:) Ha a következő 4 évben babitsos lesz valaki nyugodtan keressen meg:)

2023. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!