Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha depresszióval diagnosztizál...

Ha depresszióval diagnosztizáltak, akkor lehetek még konduktor?

Figyelt kérdés
A képzés oldalán kizáró oknak van megjelölve, ha valakinek súlyos mentális zavara van, engem pedig kevert szorongásos depressziós zavarral diagnosztizáltak. Elméletileg nem súlyos diagnózis, de jelenleg is gyógyszeres kezelés alatt állok papíron (nem szedem a gyógyszert, mert azon kívül, hogy álmos leszek tőle, nem segít semmit). Ez kizáró ok jelentkezésnél?

2021. dec. 31. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, egészen addig, amíg fennáll. Gyakorlatilag munkaképtelenné tesz
2021. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

sajnos esélyes. és sztem örökre, mert ha egyszer bekapsz egy pszich diagnózist, azt az életben senki le nem fogja szedni rólad.

de ha nem is szedsz semmit és semmi bajod, akkor meg kit érdekel? mondd h nincs aztán ennyi. az eeszt-dbe már csak nem néznek bele ...

2021. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez elég elkeserítő :( arra gondoltam, hogy májusig megpróbálom megváltoztatni a diagnózisomat, de a nagy problémám az, hogy valószínűleg adhd-s vagyok. Ez olyasmi, amit nagyon-nagyon szeretnék csinálni, és nem valószínű, hogy kapnék egy rendes diagnózist erről a jelentkezés idejéig. Ha a képzés alatt diagnosztizálnak, akkor is kizárnak?
2021. dec. 31. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A felvételihez nem kérnek orvosi igazolást arról, hogy lelkileg egészséges vagy. Senki nem kéri azt sem, hogy ilyen nyilatkozatot tegyél. A depresszió és a szorongás pedig terápiával és gyógyszerekkel elég jól kezelhető, tartósan tünetmentessé tehető. Jövő szeptemberig még 8 teljes hónap van, addig ha kezelteted magad, akár teljesen tünetmentessé is válhatsz. Szóval én a helyedben nem mondanék le erről a pályáról. S igazából a sérült gyerekekkel való foglalkozásnak eleve van egy pozitív terápiás hatása a depresszív hangulatra. A gyerekek nagyon hálásak és sok szeretettel vesznek körül. Ha érzed, hogy értelme van a munkádnak, az erőfeszítéseidnek, az óriásit húzhat felfelé a depresszióból. A konduktor-képzés egyébként is gyakorlat-centrikus, ahol már az első évben találkozol a gyerekekkel és feladatokat kapsz. Nagy esélye van, hogy épp ettől leszel jobban. Ne add fel, vágj bele!
2021. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Konduktorin nem tudom hogy van, de pl óvodapedagógián Beiratkozáskor kell nyilatkozni, hogy nincs ilyen problémád. Mondjuk nem ellenőrzik,igazat nyilatkozol-e, de alá kell írnod.
2022. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

de nem értem. most írta h nincsenek tünetei, nem szed semmit, stb. akkor miért diagnosztizálták egyáltalán?

a másik h sztem a kutya nem tud erre rájönni, hát nem nézik át az egész egészségügyi életutadat. na meg sztem a pszichotikus zavarokra gondoltak, amikor ezt a feltételt kiírták. máskülönben nem is igazán felvételizhetne senki.

2022. jan. 2. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!