Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Szegeden a biomérnöki...

Milyen Szegeden a biomérnöki kar? Érdemes ott tanulni?

Figyelt kérdés
A BME-re járok, ugyanerre a szakra, de úgy néz ki, nem fog sikerülni az áltkém vizsgám, így pedig rengeteg tárgy lesz, amit nem vehetek majd fel. Arra gondoltam, hogy átjelentkezek Szegedre, vagy újrafelvételizek, a köztes időben pedig megpróbálom rendbe szedni magam mentálisan, mivel jelenleg ezzel küszködök. Valószínűleg ADHD-s vagyok, a tanulás a gimiben még sikerült valahogy, de itt már égetően előjöttek a hibáim, és addig nem látom értelmét a továbbtanulásnak, amíg nem vagyok képes ezt kezelni. Szóval aki Szegedre jár(t), annak mi a véleménye a képzésről? Egyelőre ezt látom az egyik lehetőségnek magam számára, de aggódok, jó döntés lenne-e. Illetve nem tudom, jó lenne valami tanács, mit tehetek ekkora csúszás esetén.

2022. jan. 1. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Min változtatna az hogy Szegedre mész? Ugyan úgy nehéz a szegedi biomérnöki képzés is
2022. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az első hozzászólóval. Szegeden a biosz vonal jóval erősebb mint bme-n, a bme viszont a kémiában erősebb.


Tudom, mert a bsc-t szegeden az msc-t bme-n végeztem.

2022. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy megvisel a főváros, illetve Szegeden nagyobb esélyem lenne kollégiumba is bekerülni, amiről itt már teljesen lemondhatok. Azt mondják, Szegeden családiasabb a hangulat, az tényleg így van?
2022. jan. 10. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megválaszoltad saját magadnak a kérdésed :D

Koliról nem tudok én albis voltam, de aki akar be tud kerülni.


Mikor 100 emberrel indul egy szak és egy csomó tárgyad van bioszosokkal és egyéb más szakkal azért a "családias" elég előr túlzás. Minden esetre könnyebb megismerni másokat mert kisebb a város, az egyetemisták meg ugyanazokra a helyekre járnak.

2022. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És nagyon kevesen végzik el végül a bsc képzést?
2022. jan. 10. 14:44
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát a tapasztalatom az hogy kb a fele. A többieknek meg megint csak a fele végez időben, tanterv szerint
2022. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az msc milyen volt utána a BME-n? Illetve, te eredtileg miért Szegedre jöttél? Bocsi, csak nagyon kíváncsi vagyok.
2022. jan. 10. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A lepontozókat nem igazán értem, elég köztudott a karon hogy mik a végzési arányok. Sokan lekopnak mert vagy össze-vissza csúsznak vagy rájönnek hogy nem érdekli őket a szak.


Én szegeden maradtam Msc-re is, pár ismerősöm ment fel BME-re, főleg amúgy a BME-n a VIK kar ami nagyon nehéz relative a többi egyetemhez képest.


Én nem akartam pesten tanulni, albik nagyon drágák, de még a szobák is, ha nem jutsz be koliba akkor baromi sokat kell utazni, ami különösen szar hogyha nem blokkosítva vannak az óráid. Plusz vidéki kocsmák is klasszisokkal olcsóbban. Meg picit szeged egyetemista központúbb

2022. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem könnyű a szegedi sem, viszont ha érzed magadban a motivációt akkor mindenképp próbáld meg. Én annó bme biomérnökiről jöttem el, és a pannon vegyészmérnökire jelentkeztem át, mindenki mondta, hogy nem lesz meg mert nehéz stb, tény nem is volt könnyű, de mégis sikerült mert akartam, így lesz ez veled is ha igazán akarod.:D
2022. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!