Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn aki valaha tanult...

Levelezőn aki valaha tanult tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom, hogy milyen egy levelezős alapképzés. Ugyanazokat a tárgyakat tanulják ott mint egy nappalis? Ugyanazok a Tanárok tanítanak ott is? Nehezebb vagy könnyebb mint a nappali képzés? Mennyire megterhelő egy gazdasági szak elvégzésd főállás mellett? Hetente be kell járni? Mely napokon és kb hány órát kell bent tölteni? Számonkérések nehezebbek vagy könnyebbek vagy ugyanolyanok? Csak mert van egy ilyen elképzelésem, hogy a nappalis talán rendszeresebben tanul, többet foglalkozik a sulival azáltal hogy majdnem mindennap bejár és hallgatja az órákat, talán több ragad rá és ezáltal könnyebben veszi a vizsgákat. Viszont én már szeretnék dolgozni, nem szeretnék már az iskolapadban ülni és ezért a levelezőre gondoltam, hogy ott folytatom tovább a tanulmányaimat.

2022. jan. 6. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn ugyanazokat a tárgyakat tanulják, elvileg ugyanazok a követelmények és a tanárok is. Viszont az egyes tárgyak óraszáma harmada-negyede a nappalisokénak. Úgy oldják meg általában, hogy csak a leglényegesebb dolgokat érintik az órákon, a többit könyvekből kell megtanulni. Egyetemenként változó, hogy milyen az időbeosztás, de a leggyakoribb az, hogy kéthetente pénteken és szombaton vannak az órák. Ebből rögtön következik az is, hogy nem minden munkahely mellett lehet levelezőn tanulni, mert nem mindenünnen engednek el kéthetente péntekenként szabadságra. Mivel a vizsgákon a nappalisokéval azonosak a követelmények, ezért napi 8 órás főállású munka mellett nagyon húzós levelezőn tanulni. Az estéidet és a hétvégéidet főként erre kell áldoznod. Nem sok magánéleted lesz, s különösen a vizsgaidőszakban örülsz, ha lesz időd aludni.


Egyszóval én a helyedben (ha anyagilag megteheted) inkább nappalira iratkoznék be. Ha jók a tanárok, magasabb óraszámból jóval többet profitálhatsz, s jár a diákigazolvány is az utazási kedvezménnyel. A levelezőt a nappalisoknál többen adják fel, mert nem bírják a munkahely mellett a vizsgákat letenni. Azt is megteheted, hogy az első évre beiratkozol nappalira, s ha úgy érzed egy év tapasztalat után, hogy annyira könnyen megy, hogy ezt bírnád 8 órás munka mellett levelezőn is, kérelemmel másodévtől átmehetsz levelezőre.

2022. jan. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyetem és szakfüggő is. Én SZTE-TTIK-ról tudok nyilatkozni.


A tantárgyak nem ugyanazok, mint nappalin. Kb 85%-ban megegyezik a tanterv, de pár tárgy kimarad a csökkentett óraszám miatt. Kimarad még sokszor a gyakorlat is, rengeteg tárgyból csak előadás volt és mutatóba 1-2 feladatmegoldás, aminek normál esetben gyakorlaton lett volna a helye. Nehézséget becsülni nem egyszerű. Szerintem olyan szempontból nehezebb a levelezős, hogy kevesebb idő alatt kell nagyjából ugyanazt megtanulnod kevesebb kontaktórával és segítség nélkül, mint nappalin. A vizsgák sokszor a nappalisokkal mennek, záróvizsga szintén, szóval ilyen szempontból sem könnyebb. Ami miatt könnyebbnek lehet mondani, hogy pár tárgyat kihagynak a tantervből, de egyébként nem a legnehezebbeket.


A bejárás kaotikus. Elméletileg hivatalosan 2 hetente péntek-szombaton van oktatás, de sumákban ezt megváltoztatják a tanárok az első év után és minden héten lesz pénteki óra. Vizsgánál nem számíthatsz arra, hogy péntek-szombatra fog esni, mert a nappalisokkal megy. Ha jó fej a tanár, akkor hirdet 1-2 szombati alkalmat, de a többség nem szokott. PótZH, UV, gyakUV szintén ilyen lehetetlen időpontokban van, mint szerda délelőtt 10, úgy hogy a többség 100+ km-ről jár be és van munkahelye.


Ha nem vagy megszorulva anyagilag, akkor menj nappalira. Utána bőven ráérsz még dolgozni.

2022. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most nappalin tanulok és mellette diákmunkázom, viszont kaptam egy brutáljó munkát amit nem szeretnék feladni a tanulás miatt de még szeretnék tanulni is szeptembertől. Nem tudom, hogy amúgy lesz-e rá lehetőségem és támogat-e ebben a munkahely. Ha nem, akkor valószínűleg ott kell hagynom a munkát de ezt tényleg semennyire sem szeretném. Már 23 elmúltam és semmi kedvem visszaülni a 18 évesekhez az iskolapadba, nem jöttem ki velük most sem és már rendes fizetést szeretnék meg normális munkát a szakmámban. Nem hangzik túl jól ez a levelező eddig :/
2022. jan. 6. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra az egyetemre, amirol en tudok beszamolni, havonta egy hetet kellett jarni levelezore, keddtol vagy szerdatol pentekig vagy szombatig. A tantargyak, kurzusok ugyanazok voltak, mint nappalin, de a kovetelmeny mas volt. Leginkabb alacsonyabb. Kevesebb anyag, kevesebb beadando, kevesebb oraszamu gyakorlat, kb. ugyanannyi vizsga. A tanarok is jobban szerettek minket, mint a nappalisokat, mert nekunk mar volt elettapasztalatunk, erett, kifinomult es gyakran diplomatikusabb velemenyunk, munkahelyunk, csaladunk is esetleg, szoval altalaban jobban megbecsultek, megertettek minket, es a mulasztast, hianyzast is maskeppen kezeltek nalunk. Ettol eltekintve en is a nappalis kepzes folytatasat javaslom, nincs olyan "brutaljo" munkahely, amirol nem tud az ellenkezoje is kiderulni idovel :D Bar nem kivanom ezt semmikeppen, de akarmi megtortenhet. A nappalis diploma preztizse magasabb, mint a levelezose, annak ellenere, h talan mar a bizonyitvanyban nincs is megkulonboztetes. Es valoban, akadhat még jo munka, fiatal vagy, elotted allnak a lehetosegek. Az evfolyamtarsak tekinteteben is elofordulhat, h a levelezosokkel sem annyira szimpatizalnal, tehat ez nem biztos, h fontos szempont kellene, h legyen, h ok mar nem 18 evesek. Elony is, es hatrany is lehet. Igen, a ket kepzesi forma, a nappali es a levelezo atjarhato, szoval ki lehet probalni, es utana donteni. En biztosan nem hagynam ott a nappali kepzest egy munka miatt, ha anyagilag lenne ra lehetosegem nappalira jarni. Sajnos meg hatvan valahany eves korunkig valoszinuleg dolgoznunk kell, az boven eleg lesz :D Ez csak mégegy velemeny volt a nappali kepzes mellett, azonban nem feltetlenul a kovetendo irany. En nappalira es levelezore is jartam, (ket kulon szakra) es a levelezon nalam ugy alakult, h jobb volt a tarsasag, es konnyebb is volt elvegezni, viszont a nappalit is kedveltem, es most visszatekintve inkabb oda vagynek vissza. Az egy felhotlenebb idoszak volt. Jo dontest kivanok neked mindenkeppen:-)
2022. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írnak a többiek! Egyetemenként eltér , hogy hétköznap vagy hétvégén van oktatás.


Én most kommunikáció mesteren vagyok (levelező), és ebben a félévben csak szombatonként volt oktatás.


Én nappalis BA alatt végig gyakornokként dolgoztam és alig vártam, hogy végre főállású legyek. A negyedik félév végén felvettek főállásba nappaliskent, az egyetemet egyéni tanrenddel csináltam végig (azaz kb csak vizsgázni mentem be).


Szerintem a munkatapasztalat sokkal fontosabb, mint az egyetemi tananyag. Úgy gondolom, hogy a levelezős képzés összességében jobban megéri, mint a nappalis képzés, mert tömören ledarálják a lényeget és, ami fontos, arról úgy is tanulsz. Minden mást pedig a gyakorlatban/munkahelyen sajatitasz el.


De!!! Arról sem szabad megfeledkezni, hogy nagyon sok szuper gyakornoki munka van, ahová sajnos általában csak nappalis jogviszonyt fogadnak el. tehát ha nincs szakmai tapasztalatod, akkor érdemes nappalis képzésre menni, hogy jó gyakornoki helyet találj, amit be tudsz írni az önéletrajzodba , szerencsés helyzetben pedig felvesznek főállásba. :)

2022. jan. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!