Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért sokkal több a számvitele...

Miért sokkal több a számviteles munka mint a pénzügyes? Ha csak alapszakot végez valaki (PSZ) miért inkább számvitelre kell ő?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam jóval több a számviteles munka mint a pénzügyes.

És alapszakkal számvitelből normálisabb állásoakt lehet elérni mint pénzügyes munkák közül, csak alapszakkal.


Pedig szerintem több embert érdekel a pénzügy mint a számvitel.


Miért van így?

Pénzügyhöz jobban kell a mesterszak?



2022. jan. 7. 13:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Az alacsony fokú digitalizáltság miatt több manuális munkásra (biorobotra) van szükség egyelőre. Ahogyan pl. áruházi pénztáros hirdetésből is több van, mint áruházigazgatóból. Kellenek a melósok, amíg a mesterséges intelligencia ki nem söpri őket a pénztárosokkal együtt a munkaerőpiacról.
2022. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Te is PSZ-t vagy más gazdasági szakot végeztél ill. ilyen területen dolgozol?

Amit írtál az részben igaz, de arra nem ad választ, hogy pénzügyesnek miért nem kell annyi ember illetve az alapszak miért kevés hozzá. És nem csak biorobot munkák vannak, nem mind az.

2022. jan. 7. 14:21
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
1-es, ha valamit, akkor pont a számvitelest nem fog kisöpörni a mesterséges intelligencia, ez biztos, nem tudom hol olvastad, de hogy nem számvitel szakmai körökbe az biztos. Akármennyire is automatizált már most a könyvelés, meg a számvitel (rengeteg számlázó képes már automatikusan átadni bizonyos könyvelő programoknak komplett kontírtételeket a bizonylatokra, automatikus bevételi nyilvántartás katásoknak, stb), nem fogja kiváltani teljesen soha az emberi munkaerőt a könyvelésnél. Azért a könyvelő szakma nem csak egy sima összeadás-kivonásbol áll mint egy pénztárosi munka ami tökre egyszerűem automatikusan elvégezhető.. Az automstikusan dolgozó szoftver sokmindent nem fog átvenni pontosan, amit mindekképp ellenőrizni lesz szükséges, még a jókat is érdemes ellenőrizni, mert jogszabályi következményei vannak, ha valami bizony egy számviteli rendszerbe nem oké, és nagyon rizikós ezt csak automatikus rendszerre bízni. Igenis kelleni fog az aprólékos átnéző, átellenörző munka a számvitelbe
2022. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

3. Ugyan. Sokszor ismétlődő, jól kódolható, automatizálható tevékenységből áll a könyvelés? Igen. Lehet álmodozni, de pont “aprólékos, átnéző, ellenörző munkára” nem lesz szükség a gépek mellett.


Kreatív, szakértő számviteli munkára szükség lesz, de a Kérdező most a mennyiségre kérdezett rá, nem a kisszámú minőségi munkára (könyvvizsgálók, auditorok stb.).

2022. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ezt kérdeztem.

A válaszodból ítélve IT-s vagy aki nem sokat tud a valódi pénzügyes illetve számviteles pozíciókról, csak IT szempontból nézi.


De amúgy akkor sem ez a kérdés.

Hanem, hogy miért van sokkal több számviteles állás mint pénzügyes?

És miért van, hogy számviteles munkát alapszakkal is könnyebb megkapni mint pénzügyes állást? (Normálisabb állást.)


Aki gazdasági végzettségű, ért hozzá, azok válaszát várnám.

2022. jan. 9. 09:30
 6/23 anonim ***** válasza:
43%

5. "A válaszodból ítélve IT-s vagy aki nem sokat tud a valódi pénzügyes illetve számviteles pozíciókról, csak IT szempontból nézi."


Nem. Gazdasági szakember vagyok és profi nagyvállalati stratéga, aki többek között trendkutatással foglalkozik Európa egyik legnagyobb multi cégénél.

2022. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Oké!

Viszont akkor (sőt annál inkább) tudnál válaszolni arra amit kérdeztem?

Elhiszem, hogy amit leírtál igaz, úgy működik, de az más téma.

2022. jan. 9. 13:32
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A cég ahol dolgozom, a pénzügyi osztály áll kb. 30 főből, plusz diákmunkások. Ebből a 30ból, 1 gazd. igazgató, 3-7 ember kontrolling és egyéb elemzés, a többi könyvelő... Hogy miért? Nem látok bele, de ahol eddig dolgoztam szinte mindenhol ez volt az arány, jóval több könyvelő dolgozott, még ha csak számlákat szkennelt akkor is.
2022. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
... és akkor a valóság szembejön. Köszi 8-as!
2022. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy pénzügyben nehezebben elhelyezkedni. Most megnyitottam a professiont, és 10 db citibankos hirdetést tolt az arcomba, utána 3-4 oldalon keresztül kontrollingal kapcsolatos állások voltak.

Amire te gondolsz, a High Finance (hedge fund, venture capital, consulting) egy nagyon kompetitív terület, nagy verseny, nehéz bekerülni. Ez a világon mindenhol így van. Sőt, Magyarországon kicsit jobb is a helyzet, mert nincs 8 borostyánligás egyetemünk, és mellette még vagy 20 target egyetem, ahonnan ömlenek ki a zsenik.

Számvitelről meg annyit, hogy sokan a számlázó droid munkára asszociálnak. Egy jó könyvelő rengeteg pénzt tud megspórolni a vállalatoknak. IFRS-hez szintén nagyon kevesen értenek jól.

2022. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!