Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudok figyelni...

Miért nem tudok figyelni órákon az online oktatás óta?

Figyelt kérdés

A karantén előtt még úgy jártam órákra, hogy az egész órán át tudtam figyelni a tanárra és otthon nem is kellett tanulnom, mert mindent megjegyeztem ott.

Viszont jött az online suli és miután vissza mentünk már nem figyeltem órákon és jórészt lehajtott fejjel vártam hogy vége legyen.

Tudom hogy az online sulinak lassan 1 éve vége van, de most jutottam el oda hogy ezt észre vettem magamon.

Más is járt így? Tudott tenni ez ellen valamit?


2022. jan. 8. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok. Nem tudom te hogy vagy vele de én online órák alatt mindent is csináltam, elfoglaltam magam, netes játékokkal játszottam, beszélgettem másokkal és egy idő után ha ezt nem tettem meg közben teljesen elálmosodtam mert untakoztam. Rendes iskolában pedig ezeket nyilván nem tudom csinálmi, és most hogy ezek a pótcselekvések már nem állnak rendelkezésre sokkal hamarabb megunom az órát.


Ellene sajnos nem tudok mit tenni, pedig próbálkozom, de még nem találtam hatásos módszert.

2022. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan ezeket csináltam én is órák közben
2022. jan. 8. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Hasonlóval küzdök, nekem csak az segített, hogy füzeten + tollon kívül semmi nincs előttem, semmivel nem terelhetem el a figyelmemet.

Ha azon kapom magam, hogy álmodozom / bámulok ki a fejemből, rögtön a tanárra kezdek figyelni.

Emellett 30 percenként (egy tanóra 90 perc - egyetem) tartok egy 5 perces bámulós szünetet, amikor nem jegyzetelek, csak nézek ki a fejemből. Középiskolában ez lehet akár 15 percenként is, ha 45 perc az óra.

2022. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. A jelenléti órákon soha nem volt ilyen gondom, tök jól tudtam koncentrálni és jegyzetelni az órákon 90 perceken keresztül. Viszont online nem ment, pedig ugyanúgy csak beültem a gép elé, füzet, toll…. nem telefonoztam, nem neteztem stb., csak hiába néztem és hallgattam az órát nem tudtam rá koncentrálni, nem jegyeztem meg semmit és folyamatosan másfele járt az agyam, elálmosodtam.
2022. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!