Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek így egyetemre?

Felvesznek így egyetemre?

Figyelt kérdés

Pár éves kihagyás után mennék vissza tanulni, levelezősre, de le kell tennem egy emelt angolt még tavasszal (ezt tudom munka mellett, különösebb erőlködés nélkül megcsinálni).

A felvi a közép törivel és közép angollal számol, valamint középszintű nyelvvizsga + FOSZK ponttal.

És itt a kérdésem: A felvi kalkulátor szerint minden rendben, simán megvan a pont ha legalább 25% az emelt angol, sőt 25-65%-ig figyelembe sem veszi az emelt érettségi eredményét.

Ez nekem furcsa, én úgy tudtam hogy legalább 45%-ot kell elérnem hogy felvegyenek (és meglegyen a +50 pont), valamit a közép angol és az emelt nem üti egymást?


2022. jan. 9. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy emelt érettségi mindenképp kell, olyan, ami felvételi tárgy. A pl-ousz 50 pont akkor van meg, ha az emelt érettségi legalább 40 %-os. Ha az az angol, akkor a nyelvvizsgáért nem jár pont.
2022. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
javítom: legalább 45% -os
2022. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De akkor a felvi miért nem írja ki hogy valami nem jó?

Valamit az a fura hogy az emelt angolt nem is számítja bele 65%-ig.

Nem úgy van hogy mindig a kedvezőbb esetet számítja a felvi?

Mert most a FOSZK 32 pontját + a nyelvvizsga 28 pontját számolja.

Ha az emelt érettségit beírom 65%-ra onnantól azt és a FOSZK-ot számolja. Ha 45%-ra írom be az emeltet azt nem veszi figyelembe.

2022. jan. 9. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmunk sincs, le van írva érthetően a pontszámítás módja, kalkulátor helyett próbálkozz azzal
2022. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tájékoztatót kellene elolvasnod, abban minden információ benne van... A pontszámító kalkulátor nem tudja jelezni, ha valamit hibásan töltesz ki.
2022. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségi nem a plusz pont miatt kell, mert azt megkapod 45% alatt is, viszont a felvételinél nem fogadják el mert ott kritérium a minimum 45 % emelt szintű érettségi. Magyarul nem lesz emelt érettségid ami feltétel.
2022. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utána olvastam a dolgoknak, arra jutottam hogy ha meglesz az angol legalább 25% akkor jó vagyok.

Egyik ismerősöm is azt hitte hogy csak 45%-tól vesznek fel, de megnéztük, és ha amúgy megvan a pontszám, elég a 25% is.

Mivel nekem nem az emelt érettségi adja a pontokat, ezért nem is számít az eredménye. A nyelvvizsgát is ezért számítja be.

2022. jan. 10. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon félreértesz. Olyan nincs, hogy valamiből ne kelljen emelt és ne számítsanak pontokat belőle. Kivéve, ha diplomából számítanak pontokat, de nálad ez nem áll fenn.
2022. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakra mennék, igaz ezt korábban nem írtam.

"A gazdaságtudományok képzési területnél sok vizsgatárgy van felsorolva, amelyek közül kettőt kell választani az érettségi pontok számításához. Ezekből ugyanakkor nem kötelező emelt szintűt tenni. A szakon ugyan felvételi követelmény egy emelt szintű érettségi, de ezt bármely felsorolt vagy fel nem sorolt tárgyból tett vizsgával is teljesíthetitek. Itt lép életbe az az opció, hogy fel nem sorolt tárgyból emelteztek, vagy ha választható tárgyból tesztek emelt szintű vizsgát, végül ne az alapján számítsátok az érettségi pontokat.


A szakon választható a matematika, a történelem és az angol is. Ha történelemből tesztek emelt szintű érettségit és 45 százalékos eredményt értek el, a matematika és az angol középszintűn viszont 98 százalékot, akkor jártok jobban, ha ez utóbbiakból számolják az érettségi pontokat. Még úgy is, hogy az emelt szintű történelemért járna az 50 többletpont, hiszen úgy az egyik 98 százalékos középszintű és az emelt szintű alapján az érettségi pontszámotok 143 lenne, amihez a többletpontot hozzáadva 193-at érnétek el. A két középszintű eredményetek alapján viszont 196 pontot kaptok."


Forrás: eduline.hu

2022. jan. 10. 18:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd mi vár rád, GTK matek 1 az a kalkulus. Keress videót mi is az. És döntsd el menni fog e, fogod e szeretni
2022. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!