Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes szakot váltani?

Érdemes szakot váltani?

Figyelt kérdés

ELTE GTK kereskedelem és marketing (KM) alapszakos hallgató vagyok, ez az ötödik félévem.

Van egy kérvény, amivel van lehetőségem alapszakot váltani. Gazdálkodási és menedzsment (GM) szakon gondolkodom.

Jobb lenne ez a végzettség, piacképesebb? Vezetés és szervezés MSc-re szeretnék továbbmenni, emiatt szerintem jobb lenne a váltás. A jelenlegi szakdolgozatomat is gazdaságpolitika/üzleti jog témában írom.

Eddig minden tárgyam sikerült (közös és KM tárgyak is), viszonylag jó eredménnyel.

Annyi lenne a probléma a váltás esetén, hogy 24 kreditnyi tárgyat kellene még teljesítsek, amik korábbi félévekben voltak aktuálisak a GM mintatantervben.

Illetve előfordulhat, hogy plusz egy félévre be kellene iratkoznom (ez talán elkerülhető lett volna, ha már előző félévben váltok).

A plusz kreditekért ebben az esetben is fizetnem kell? Már alapból túlléptem a plusz tíz százalékot, mert érdeklődés miatt több kötelezően választott tantárgyat teljesítettem.



2022. jan. 12. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen felesleges. Nagyon hasonló a 2 szak, tudsz menni így is Vezetés és szervezésre.
2022. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem érdemes szakot váltani. A vezetés és szervezésre a kermar képzésről is felvesznek. A mesterképzésen előírhatnak Kreditpótló tárgyakat, de azokért nem kell fizetned és biztos nem annyit mint amit a szakvaltas esetén kellene pótolni. Meg még ott van a gyakorlati félév is.
2022. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk valamennyire eltér a két szak, GM-en van még plusz két Számvitel és egy Vállalati pénzügyek is. Ezek véleményem szerint fontos tudást biztosítanak.

Azt gondolom, hogy KM-al is felvennének, de levelező MSc-re szeretnék menni, és nem vagyok benne biztos, hogy a marketinggel addig több lehetőségem lenne dolgozni. Itt elsősorban emiatt lenne fontos a kérdésem, mert mester alatt már szeretnék dolgozni is.

Gyakorlati félév a 7. lenne, az van mindkét alapszakon.

2022. jan. 12. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint írják, 80%-ban ugyanaz a két szak, a különbség az, hogy a gazdmenesek úgy jönnek ki, hogy nem igazán értenek semmihez, a marketingesek meg legalább a marketinghez értenek valamennyire. Elhelyezkedés szempontjából – a legtöbb állás pénzügyes vagy marketinges, elenyésző azoknak az állásoknak a száma, amelyekre ténylegesen a gazdmen a legjobb.


Marketingesek dolgoznak a piackutatáson, termék- és szolgáltatásfejlesztésen, árazáson, értékesítésen, branden, szponzoráción, event marketingen, kommunikáción, e-commercen, ők csinálják a webshopokat, kampányokat, reklámokat, ők fejlesztik az ügyfélszolgálatot…


… de ugyanúgy tudnak dolgozni kontrollingen, stratégián, befektetéseken stb. is, ahogyan a többi gazdasági szakos is.


Na akkor gyűjtsük össze, hogy a gazdálkodás és menedzsmentnek mik a neki szabott területek… a pénzügyeseket be tudják tölteni, de hátrányban vannak a psz szakosokkal szemben, a marketingeseket is, de hátrányban vannak a marketing szakosokkal szemben, marad a… mi is?


Nálunk stratégián gazdmenesek dolgoznak elsősorban, de vannak marketingesek is (például én), pénzügyesek, gazdinfósok, sőt turizmus-vendéglátás is… nincs semmi előnyük a gazdmeneseknek, mivel semmihez nem értenek jobban úgy különösképpen. De persze lehet vele dolgozni stratégiai beszerzésen, operative office-ban, projekt menedzserként stb. stb. Szakmai szempontból mindenhol hátrányban vannak a specializáltabb tudásúakkal szemben (informatokusok, marketingesek, pénzügyesek stb.).


Amúgy károd nem lesz belőle, válts nyugodtan, ha ez az álmod. Fontos, hogy jól érezd magad.


A vezetés-szervezés ilyen semmitmondó szak, olyasmiket tanítanak, amiket munkahelyen megtanulsz amúgy is, egyetemen meg úgysem lehet. Max. MBA-n valamennyire, mert ott direkt ilyen a módszertan ÉS gyakorló menedzserekkel ülsz egy osztályban. Túl sokat ne várj a vezszervtől.

2022. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező mielőtt gazdálkodás és mendzsmentre (angolul: business administration, magyarul: nesze semmi fogd meg jól) jelentkeznél át, mindenképpen nézd meg ezt a videót!


[link]

2022. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!