Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak olyan pesti egyetemek,...

Vannak olyan pesti egyetemek, főiskolák ahová viszonylag könnyebb bekerülni és érdemes is, plusz a tandíj sem vészes?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor melyikek azok, ha szaktól is függ akkor azokkal együtt írnátok😅

2022. jan. 12. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Nincs szükség még egy ostoba diplomásra. Így is van belőlük elég.

Jó leszel a gyártósorra.

2022. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségét!😌
2022. jan. 12. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Minden mérnökire könnyű bekerülni, de bent maradni már nem🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2022. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

elég sok lehetőség van

és nagyon nem mindegy, hogy mi érdekel, ha leírod, akkor könnyebb lesz segíteni

2022. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elég sokáig a pszichológián gondolkoztam, de számomra rettentően magasak a ponthatárok és nem is láttam olyan sok helyen a szakot, szóval lehet ezzel kapcsolatos dolgot jó lenne találni😅

Töriből szeretnék emeltezni, szóval érdekel ez is, érdekesnek találom a filozófiát, így a szabad bölcsész kart is, viszont ugye azzal sok mindent nem lehetne csinálni. Alapvetően humán beállítottságú vagyok,tehát ilyesfajta szakkal szeretnék továbbmenni, de nem vagyok teljesen biztos magamban.

2022. jan. 12. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy úgy tűnik, a matek vagy biológia a két olyan alaptantárgy jelenleg a középiskolákban, amelyekből később jó karrier tud kialakulni (és akkor ezzel lefedtem a piacképes szakok 90%-át). Ami ezen felül van és még jónak nevezhető, az a jogász és esetleg a kommunikáció/média, de ez utóbbi már nagyon nehéz dió. (Meg lehet belőle élni, de nagyon nehezen.)


Ha a történelmet szereted, és esetleg matekból sem vagy teljesen hülye, akkor a szociológiát javaslnom. Nem túl magasak a ponthatárok, könnyű bekerülni, viszont ha ráerősítesz a piackutatás részére, akkor remekül meg lehet belőle élni, hatalmas nemzetközi karriert is be lehet vele futni (különösen ha a statisztika / programozás részét is nagyon komolyan veszed).


Nem tudom bioszból hogy állsz, de szerintem jó ötlet még a gyógytornász, különösen egy sportedző OKJ-val kombinálva, ezt pl. én is szívesen csinálnám.


Mint írják, a legjobb szakokra: sima matematika, villamosmérnök, gépészmérnök, röhejesen alacsony pontokkal be lehet sétálni, csak utána bent is kellene maradni... de egyébként a sima matek szak az egyik legjobb alapszak manapság.


Tehát összességében a bölcsészesebb szakok közül a szociológiát ajánlom, HA rendesen megtervezed a karrieredet előre, tudod, hogy mire kell ráfeküdnöd, plusz időben elmész gyakornoknak rendes szakmai helyre.

2022. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Jogi/államtudományi szakok
2022. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!