Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki orvosira ment, megbánta?

Aki orvosira ment, megbánta?

Figyelt kérdés

Csak elméleti kérdés. El se tudom képzelni mennyi stressz, feláldozás, tudás kell ahhoz hogy valaki orvos lehessen.

Aki elkezdte/elvégezte nem égett ki? Hogy lehet orvosi mellett jó és tartalmas életet élni ? Hisz akkora a pszichés leterheltség

Respect egyébként! Kérem orvosisok válaszoljanak, hogy élték meg az egyetemet



2022. jan. 13. 15:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Igen. Váltottam.


Már programozok külföldi partnereknek.


100 euró per óráért. Átlag havi 5000 euró a tiszta nyeresége. Szabadidőm is van bőven. Otthonról dolgozom.


Sokkal jobban jártam.

2022. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Maga az egyetem szerintem nem volt olyan borzasztó. Legalábbis nem végig. Az első 2 év mondjuk elég kemény volt minden szinten, de harmadévtől kezdve már azért meg tudtam oldani, hogy jusson idő mindenre, amire szerettem volna.


Most bő egy éve vagyok rezidens és sokkal rosszabb. Szabadidőm alig van, szinte minden nap bent vagyok munkaidő vége után, engem vesznek elő azért is, amiről nem tehetek.


Azért még nem mondom ki, hogy megbántam. Keresek másik munkahelyet másik szakterületen, aztán ha az se jön be, na akkor nem tudom, mit csinálok.

2022. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg. Háziorvos vagyok. A praxisomon kívül több másodállással a 4500 eurót így is megkeresem de nem éri meg.


A fiatalságom elment az orvosira, családom nincs 32 éves vagyok és magányos. A betegek egy része tisztel de egy részük kb. szolgának nézi az orvost a háziorvost meg pláne. Az utóbbi időben pedig frusztráló, hogy a Kásler-Müller páros szakmailag nettó baromság utasításait kell végrehajtani, szervilis módon.


Jelenleg két eljárás zajlik ellenem mind a két beteget a szakma szabályai szerint láttam el, csak éppen nem nyaltam fényesre a seggüket ez volt a bűnöm...


Ezen kívül most a szakma sem szép. Nem tudsz normálisan beteget kivizsgálni, a munka jelentős része covid adminisztráció...

Nem éri meg. El vagyok keseredve.

2022. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy meg, de nem is vagyok a pozitív hozzáállás mintaszobra. Hálátlan dolog egy járvány kellős közepén dolgozni a covid intenzíven minden nap, úgy hogy az esetek 70%-ban hazaviszem az ebédemet, mert nincs idő megenni. Ez hagyján, de mindezt úgy, hogy mindenhol azt olvasod, hogy gyilkos vagy, az oltás veszélyes, és különben is mit érdekel engem mennyit dolgozik az eü dolgozó, ezt választotta, csinálja. A bérünket rendezték, de őszintén? Ha nincs szabadidőm mire költsem?
2022. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
A bérünket sem rendezték. Kaptunk Némi pénzt, hogy befogjuk.
2022. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha rendezték volna a bérünk akkor nem kellene X másodállást vállalni. Most annyi történt hogy a nyugdíj előtt álló kollégák kaptak viszonylag normális fizetést. Mi továbbra is sz.rért húgyért dolgozunk. Most éppen ügyelek. Az órabér 4200, az autószerelőm órabére 8500. Egy ügyvédé meg a csillagos ég.
2022. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
#6 személy szerint én ezzel a pénzzel már elégedett vagyok. De kinek mi.
2022. jan. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Eléri az 1 millió nettót a bér egyébként? Vagy mennyi az annyi?

Igen, ha nincs magánélet mire is költené az ember..

2022. jan. 16. 20:23
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 milla. De nem éri meg.Ha nyolc órában kezdőfizetésként lenne ennyi akkor sem érné meg.
2022. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Még hallgató vagyok, megbántam. Az atlagon mindig 4-4,5 (volt 5,00 is), nem azert erzem hogy megbantam mert nem menne hanem mert egyszeruen nem birom. Mar kesonek erzem valtani igy nem is fogok. Remelem orvosdoktor haziasszony leszek.
2022. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!