Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolcon a Herman Ottó...

Miskolcon a Herman Ottó gimiben milyen a tesi?

Figyelt kérdés

Remélem nem veszik túl komolyan..

Valaki aki odajar letudna irni hogy milyenek ott a tesi tanarok?



2022. jan. 14. 18:52
 1/2 daniel128 válasza:
100%

Bár én tavaly végeztem, de 1-2 dolgot le tudok írni.


"Milyenek ott a tesitanárok?"

Elég tanárfüggő.

Minket Pellei László tanított, neki nem voltak nagy igényei velünk. A Netfit teszteket minden évben megcsináltuk, atlétikáztunk sokat (értsd, szekrényugrás, bukfencek, stb), a maradék időben (vagy ha sikeresen rávettük a tanárt) pedig fociztunk, vagy elmehettünk az iskolai konditerembe. (vagy pingpongozni, akinek az jobban tetszett)

Nem pofára, vagy teljesítményre osztályoz, hanem mentalitásra. Ha nem tudod megcsinálni, de próbálkozol, akkor rendszerint nem volt a jeggyel probléma.(értsd, ötös) Ezt alá tudom írni, hogy valamennyi tesitanárnál így történik.


A lányok tesitanára viszont elég kemény volt elmondásuk szerint. Amikor láttuk őket, akkor nagyon sokat röpiztek, meg atlétikáztak ők is, de mivel nem vagyok lány, ezért nem tudok sokat mondani róla.


"Milyen a tesi?"


Egész jó. A terem általában 3 részre van elválasztva. Nálunk 2 fiú, 1 lányrészleg volt. Tavasz után kimentünk a terem melletti külső részre, ahol van 1 futsalpálya, 1 focipálya, és egy futópálya. Itt főként játszani fogsz. Meg szokott történni az is, hogy a tornaterem körül futunk, általában 2-3 kört.


Nem kell aggódni, rendesen kifárasztanak az alatt a 45 perc alatt, és itt is izzadságszag van mindig tesi után. A sportszerek relatíve jó állapotban vannak, bár azért nem cserélik évente őket. Elvileg van ilyen testsúllyal edző dolog, de sose használtuk. A konditeremben van sok minden, az elektronikai dolgokhoz külön meg kell kérni a tanárt, hogy bekapcsolják neked. Mázlid van, hisz tavaly újították fel az öltözők nagyrészét (ha nem mindet), így azok rendben vannak.


Az iskolában van "mindennapos tesi", ahol egy különórában kötelezően el kell menni még egy órára. Ezt ki lehet váltani gyógytornával, vagy ha máshol sportolsz. (Minden év elején elkérnek egy ilyen igazolást, ha van.)

Erről nem tudok sokat (azon kívül, hogy elég kemény elvileg), hisz én az iskolán belül tartott gyógytesire jártam.


Amennyiben gyógytesire akarsz menni, akkor (ha még mindig az a hölgy van), akkor rendkívül élvezni fogod. Heti két alkalom van: Egy másfél órás időtartam, aminek a felében játszunk, a többiben atlétikai feladatokat oldunk meg, ami (bár fárasztó), de megcsinálható. A másik alkalom 45 perc úszás a Selyemréti Strandfürdőben.


Ha komolyabban szeretnél sportolni, akkor lehet csapatokhoz csatlakozni, és részt venni a HSB-n (Herman Sport Bajnokság). Ha nem csatlakozol, akkor jópár órád el fog maradni. (főként tesi, de sok más is lehet)

Az az ok erre, hogy ha épp játszanak, akkor nincs hely tesizni. A nem tesiórákból pedig azért maradhat el néhány, mert a tanár nem szeretne tanítani és inkább nézné ő is a meccset.


Összefoglalva: A tanárok jók, mentalitást pontoznak. A tesi fárasztó, de megcsinálható. Mint mondtam, ez egy tavalyi állapot, de remélem nem változott sokat.

2022. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hagyd már abba a hermannos kérdéseket és ne fős sál már ennyire, odamész és Szeptemberbe meglatod! Kerettanterv van. Minden suliba majdnem =
2022. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!