Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is nagyon rossz,...

Szerintetek is nagyon rossz, a legújabb NAT?

Figyelt kérdés

2022. jan. 15. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked mik a kifogásaid?
2022. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én rossznak tartom abból a szempontból, hogy kémiával szeretnék tovább tanulni és ennél a tantárgynál konkrétan csökkentették az óraszámot, DE az érettségi követelményeket úgy hagyták, ahogy eddig is volt. Emellett biológiából sokkal előrébb hozták például a sejttan részt, így még nem tudtuk levenni kémiából azt az anyagot, ami ennek a megértéséhez kell.

A másik dolog, amit nagyon feleslegesnek érzek, hogy lexikális tudást kell már bemagolni a magyar érettségire. Azt eddig megértettem, hogy verset/novellát kell elemezni, még láttam is az értelmét, de hogy most megtanuljam, hol és mikor született mondjuk Katona és el tudjam mondani szóról szóra pár versét, azt már soknak érzem.

2022. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én szerencsére a régiben vagyok, és biosz kémiásként elnézve az újat, szerintem gyászos. Jó volt nekünk úgy, hogy 10.-ben szerves kémia, majd 11.-ben biológián biokémia, molekuláris genetika, sejttan stb. Tökéletesen érthető minden. Az új NATnál a többség max bemagolni tudja 10.-ben a bioszos dolgokat, nem hiszem, hogy sokat tényleg meg is értenek belőle (ami nem az ő hibájuk). Bár bioszhoz hozzáteszem, a 10. és korábbi évfolyamok anyagát rühelltem, szóval leegyszerűsítve a későbbi sejttan mégsem olyan szörnyű.
2022. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!