Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy működik pontosa...

Egyetemen hogy működik pontosan a kreditrendszer?

Figyelt kérdés

6 félév alatt 180 kell, ezeket mindegy, hogy osztom be? Ha pl. első félévben 40, másodikban 20 az úgy jó, vagy mindig 30 kell?

Illetve, ha meg vannak adva a kötelező tárgyak, melyek összesen kb. 20 kreditet érnek, akkor a többi kreditet milyen tárgyakból tudom összehozni?


2010. szept. 9. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A krediteket úgy osztod be, ahogyan szeretnéd, de államilag finanszírozott képzésen az egyetemek előírnak egy félévenkénti minimális kreditszámot, amit ha nem teljesítesz, hamar költségtérítéses képzésen találod magadat.

Ha a kötelező tárgyakból 20 kredited van, akkor mellette vannak még a szakirányos/kötelezően választható/mit tudom én, milyen tárgyak (ezek szakmai tárgyak, de nem kell belőlük mindet elvégezni) és a szabadon választhatóak (ez meg bármi lehet).

2010. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért egy félévben 40 kreditet nehéz teljesíteni, mert akkor baromi sok órád lenne. A normális az kb 30 kredit/félév. Próbáld meg tartani szerintem. Persze az oké, hogy egyikben mondjuk csak 27, a másikban 33...

Meg arra is figyelj, hogy ha túl sok kreditet veszel fel, akkor fizetned kell...

2010. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor megpróbálok egy teljes áttekintést összehozni. Nagyon szabadon fogalmazva úgy osztod be a 180 kreditet ahogy akarod, de igazából mégsem. Először is a kötelező tárgyak jelentős része egymásra épül, és tényleg az ajánlott félévben érdemes felvenni, így ezekkel nem nagyon játszhat. A kötelező tárgyak 20 kreditje nekem kicsit kevésnek tűnik, akkor rengeteg választható tárgyat meg kell csinálnod, mert azok általában alacsonyabb kreditszámúak. A legtöbb helyen meg van szabva, hogy a hat év alatt minimálisan, de kötelezően hány kreditet kell összegyűjtened szabadon választható, valamint kötelezően választandó "szakirányos" tárgyakból. Ezen felül minden iskolában a bennmaradás feltétele az évenkénti (vagy félévenkénti) előírt kreditszám megszerzése. Az én esetemben évente 30 kredit kell a bennmaradáshoz. A 180 kreditet van lehetőséged átlépni, a TVSZ-ben (tanulmányi és vizsgaszabályzat) meghatározott arányban. Hogy tisztán értsd, leírom, hogy néz ki ez nálunk. 6 év alatt 180 kredit megszerzése a diploma feltétele. Ebből 10 kredit szabadon választható tárgy (ez a tárgyakért kapható kreditektől függően 2-5 plusz tárgyat jelent). Ezen felül el kell végezni 2-2 kötelezően választandó tárgyat 2 különböző szakirányi modulból, ezek nálunk egységesen 3 kreditet érnek, így összesen 3x4, azaz 12 kreditet kell minimálisan így teljesíteni. A maradékot (180-10-12=158 kreditet) a kötelező törzsanyag részét képező tárgyak adják. Nálunk a 180 kreditet 10%-al lehet túllépni következmények nélkül, tehát 198 kreditet szerezhetsz meg szabadon, ezen felül minden felvett kreditért fizetni kell.
2010. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!