Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki tud segíteni, iskolát...

Ki tud segíteni, iskolát ajánlani? A központi nem a várt szerint alakult a gyerekemnél!

Figyelt kérdés
4,8as tanulmányi átlaga van és 75-80 pont között írta a gyakorló feladatlapokat ehhez néztünk gimnáziumokat. Viszont a felvételin annyira izgult, h alig jutott eszébe valami, nem is ért a végére a feladatlapoknak. 56-58 pontja lesz valószínűleg. Így egészen új iskolákban kell gondolkodnunk. Budán elsősorban, vagy Érden (ott lakunk), maximum Pest Dunához közelebbi kerületei jöhetnek szóba. Köszönünk minden segítséget. A lányom egy napja sír, ugrott a vágyott suli, a közepesen vágyott és a kevéssé vágyott is.

2022. jan. 23. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy teljesen átlátható legyen:

1. lépés: jelentkezés az írásbelire x intézményre (általában olyat írnak be, ami közel van és jól javítanak, nem kell küzdeni az egyébként megérdemelt pontokért, mert sajnos van ilyen is). - Ez a szülő feladata.

2. lépés: betekintés - a felvételiző megnézheti, lefotózhatja az írásbelijét és ilyenkor még lehet fellebbezni plusz pontokért

3. lépés: jelentkezési lapok kitöltése (az iskola intézi, központilag küldik el az Oktatási Hivatalnak ÉS a megjelölt intézményeknek is a jelentkezési lapokat)

4. lépés: szóbeli felvételi eljárás

5. lépés: sorrendmódosítás, új tagozat felvétele (sok intézményben vehető fel további tagozat, ha a diák megjelölte az intézményt, ezt a intézményvezetővel egyeztetni kell)

6. lépés: végleges rangsor

Pici mozgás még ezután is van, jönnek a méltányossági eljárások, valaki meggondolja magát, hogy mégsem oda szeretne menni, stb. stb. A végére mindenkinek lesz helye.

6. lépés:

2022. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt van minden fontos tudnivaló: [link]
2022. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#10

Most már teljesen világos. Ezt a megerősítést kaptam néhány másodperccel ezelőtt egy tanár rokonomtól is. Egyébként a feladatlapok és a javítási útmutatók fent vannak az interneten is.

2022. jan. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#11 - #12

Igen! Több oktatásban dolgozótól is megkaptam az elmúlt percekben. Az egyik a húgom. Szóval még egyszer köszönöm Nektek is!

2022. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Úgy látom a kérdésem után teljesen más irányba ment a beszélgetés.

A felvételi eljárással tisztában vagyunk. Csak olyan kevesebb pontszámú iskolákat keresünk, amik színvonalasabbak.

Az eredeti listája ez lett volna a lányomnak: Újbudai József Attila, Újbudai Széchenyi, érdi Vörösmarty és a végére a Sashegyi Arany János vagy esetleg a Csik Ferenc médiatagozata.

Az írásbeli pontszámával viszont az első három teljesen esélytelen, és még szerintem az utolsó kettő is.

Ebben kérek most segítséget.

2022. jan. 23. 15:26
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15: Mindenképpen várjátok meg a végleges pontszámot, nagyon nem érdemes tippelgetni. Utána érdemes beszélgetni az ofővel, a tanárok általában pontosan tudják, hogy az adott környéken milyen pontszámmal hova szoktak menni a diákok. A vágyott iskolákat azért mindenképpen írjátok be, akkor is, ha esélytellenek látszik.

Itt is érdemes nézelődni: [link]

2022. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Már írták előttem, de ezek szerintem simán: budai oldalon a Petőfi, Budai Nagy Antal, Budai Közép. Pest: Szent-Györgyi Albert Ferencvárosi Sport Általános Iskola És Gimnázium.
2022. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kis javítás: Az Arany szerintem meglehet. Széchenyiből az angol NYEK sem reménytelen. Javítás az előzőhöz: Szent-Györgyi Albert (Lónyai u. eleje, a Kálvin térnél), Ferencvárosi Sport Általános Iskola És Gimnázium.

Tapasztalatból írtam ezeket, hasonlóan jártunk mi is 2 éve...Fel a fejjel!:-)

2022. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#15

Én már az elején írtam, amire a #16 is utalt. Először várjátok meg a végleges pontszámot és annak az iskolának az előzetes felvételi sorrendjét, ahol a lányod megírta a felvételit. Ha tényleg kevés vagy biztosan nem vennék fel a vágyott iskolák valamelyikében, akkor lehet ténylegesen gondolkodni, osztályfőnökkel és a többi tanárral beszélni a helyzetről.


Hány gyereket terveznek felvenni az adott területre és mennyi olyan diák van, aki esetleg több tagozatnak a listáján is szerepel, így esetleg kieshet valamelyik listából.

2022. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó szóbelivel sokat javíthat. A budai részen több olyan suli is van, ahová (szinte) minden jelentkezőt behívnak szóbeli meghallgatásra vagy nagyon alacsonyan van a szóbeli behívási ponthatár/követelmény. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyenge iskola, inkább iskola vezetőségi döntés.

Csik szerintem nem teljesen esélytelen. A Széchenyit és az Arany János Gimnáziumot sem venném le a listáról. Felraknám még a Petőfit, Tamásit, Budenz Ált. Isk. és Gimnáziumot is. Ha egyházi is szóba jöhet, akkor a Szent Angélát, Szent Margitot vagy az Egyetemi Katolikus Gimnáziumot. Az egyháziak közül kifejezetten a Szent Angélát ajánlanám. Elég jó gimi, HVG 100-as rangsorában is szerepelt 2020-ban és 2021-ben, idén nem. Tavaly 150 pont volt a felvételi ponthatár az elérhető 200 pontból (50 hozott + 100 központi + 50 szóbeli) Tavaly egy 45 körüli szóbelivel felvették volna ide a lányod.

Sashegyibe tavaly nagyon sokan jelentkeztek és felmentek a ponthatárok, de szerintem 2-3 évvel ezelőtt be jutott volna, ha nem is angol nyekre, de angol-franciára vagy angol-németre egy jó szóbelivel.

Tamási egy középerős XII. kerületi gimi. Itt 100 pontot lehet szerezni, ami a következőkből tevődik össze: 50% központi + 25% hozott pontok + 25% szóbeli

Tamási 2021-es felvételi ponthatárok:

portugál nyek kezdő-angol haladó: 71 pont

angol nyek kezdő-francia kezdő: 73 pont

német nyek kéttan: 72 pont

olasz nyek kezdő-angol haladó:78 pont

Tehát 4,8-as átlag kb 24 pontot, az 56-58-as központi: 28-29 pontot ér. 21 pontos szóbelivel már 3 tagozatra bejutott volna tavaly.

Budait vagy a Budai Nagy Antal a legvégére írnám csak.

2022. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!