Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fna röviítés mit takar az...

Fna röviítés mit takar az egyetemi felvételinél ?( értem én, hogy felsőoktatás szakképzés nappali munkarendben de ez diplomát ad ha valaki egy kicsit bővebben ki tudná fejteni megkösszönném

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Foszk nem ad diplomát. Okleveled lesz, amit egyetemen szerzel, de az nem diploma.
2022. jan. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

F= felsőoktatási szakképzés

N= nappali

A= állami finanszírozás, nem kell fizetni az oktatásért.


Nem ad diplomát, olyasmi, mint egy OKJ, két évig tart, heti 3-5 napon kell menni, a végén szakdolgozatot írni, sőt sok helyen gyakorlat is van benne (ez pár hét, gyakran fizetetlen munka).

Két előnye van, az egyik, hogy kevés pont is elég (240-260 szaktól függően), a másik, hogy utána lerövidül kb egy évvel az alapszak, ha esetleg tovább akar menni az ember.

2022. jan. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs meghatározott emelt érettségi tárgy, ezért a felvi a legjobb eredményekkel fog számolni. Alacsonyabb a minimumponthatár, 280 helyett 240 ha jól tudom. Ha nincs elég pontod bekerülni alapszakra és elvégzed a foszkot (ha egyezik a szakirány pl. gazdasági terület) akkor kaphatsz plusz pontokat a foszkos záróvizsga eredményétől függően. Aztán az is lehetőség, hogy a foszk alatt megtanulsz egy csomó olyan tárgyat, amiből tehetsz emelt érettségit és akkor jobb pontokkal indulsz neki az alapképzésre. A foszkról azt hiszem néhány tárgyat el is tudsz fogadtatni az alapképzéshez.


Azt viszont tény, hogy diplomát nem kapsz, felsőfokú szakképzettséget igazoló oklevelet kapsz.

2022. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!