Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egyszerre jelentkezni...

Lehet egyszerre jelentkezni egyetemre és OKJ-s nappali felnőttképzésre?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom OKJ-re szeptemberben kell, egyetemre meg most, de még nem döntöttem el 100%-osan. Ha felvennének egyetemre, de meggondolnám magam, akkor még jelentkezhetek szakmára?

(Tudom, hogy el kéne döntenem már, de nagyon vacillálok 2 dolog között)


2022. jan. 24. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Lehet párhuzamosan végezni egyszerre több képzést is, kérdés, hogy mennyire bírod.

Ha felvesznek egyetemre, akkor nem leszel automatikusan hallgató, hanem be kell iratkoznod, tehát van még egy döntési lehetőséged, hogy akarsz-e egyetemre járni. Ezt viszont jellemzően augusztus végén kell megtenned, személyesen.


Ha mégis beiratkozol, de mégsem szeretnéd az egyetemet, még mindig van két lehetőséged; vagy egyszerűen kiiratkozol, vagy passziváltatsz. Általában első félévben nem nagyon szokták engedni a passziváltatást, de most a COVID miatt sok helyen engedélyezték. Ez azt jelenti, hogy be vagy iratkozva, csak órákra nem kell járnod, persze nem is haladhatsz a tanulmányaiddal. Esetleg még lehetőség lehet az egyéni tanrend kérése, így össze tudhatod egyeztetni a két képzést.

2022. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre jelentkezni, lehet egyszerre párhuzamosan is elvégezni. Én kozmetikusnak tanultam okj-s képzésben és sok lány aki velem járt mellette egyetemista volt.
2022. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!