Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit írjak az osztályfőnöknek?

Mit írjak az osztályfőnöknek?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, de elég szar suliba járok. Mindig is jól tanultam, de 11-ben egészségügyi problémák miatt kicsit rosszabb volt az átlagom + Covid ami mindent felfordított. Sajnos idén sem jobb a helyzet, csak most online helyett be kell járni jelenléti oktatásra. Ami önmagában nem is lenne rossz, de folyamat karantén van mivel valaki mindig pozitív lesz. Ezen a héten ma voltam először suliba. Ez a karantén miatt is volt, de igazából a tanárok is eléggé el vannak havazva. Már felesleges időpocsékolásnak tartom a bejárást, amit most röviden ki szeretnék fejteni. Tehát az a probléma, hogy kb minden órán lebasznak minket a tanárok, hogy nem lesz érettsegink mert annyira lassan haladunk. Ezek mellett pedig nem azon lennének, hogy felkészítsenek minket, hanem minél inkább az ellenkezőjét teszik. Pletykálnak arról, hogy másik osztályban mit csinált XY csaj, vagy kibeszélik az életüket. Vagy zanza videókat nézünk, amit otthon is megtudnánk nézni. Vázlatot nemtudom mikor írtam utoljára ebben a tanévben. Az osztályfőnök aztmondta, ne hiányozzunk annyit. Pl ha valaki rosszul van, az maradjon otthon. Én is ezt tettem párszor, otthon maradtam ha reggel szarul voltam. Viszont orvoshoz nem mentem el egy kis fejfájással, náthával, otthon kipihentem magam. Elfogyott a szülőim, és mivel nagyon sok embernek lett igazolva nap a hiányzás miatt szülői és orvosi igazolás nélkül is, ezért én is volt hogy ilyen napokon otthon maradtam, de otthon többet tanultam mint suliban. Összegyűlt 9 igazolatlan órám úgy, hogy nekem még életemben nem volt és egyrészt ez magában rossz érzés, másrészt a van egy pár osztálytársam aki sokkal többet hiányzott, mindig későn ért be, ma is a 4. Órára esett be, aztán 5 óránk volt (elmaradt az utolsó kettő tanár hiány miatt😂) és a kedves csajszi elintézte hogy ne írják be neki az órákat. És ma kérdeztem, neki nincs igazolatlanja, pedig bőven lehetne. Január első hetében nem is volt suliban, mert Németországban volt. Azt még hozzátenném, vonattal egy nap 1 óra az út oda-vissza + a be gyaloglás suliba egy nap összesen kb 40 perc. Ennyi idő megy el azért a napomból, hogy bemenjek ülni a suliba lyukas órákra hogy az osztálytársaim megfájdítsák a fejem! Minden nap legalább 3 óra helyettesítés a 7-ből amin nem csinálunk semmit, + 1 tesióra ahol az ofő elmondja minden nap hogy nem lesz érettségink :) + olyan óra amin van tanár csak szimplán nincs kedve tanítani. Én mindent próbálok megtenni, de ez az egész annyira elveszi a kedvem mindentől. Mikor alapból rosszul vagyok, bemegyek és nem csinálunk semmit. Tehát az lenne a kérdésem, hogyan tudnám finoman kedvesen érthetően és nem tiszteletlenül leírni a gondolataimat az ofőnek, aki megállás nélkül basztat a hiányzások miatt, miközben csomószor voltam beteg én is, és így lett 9 óra igazolatlanom, amin nyilván anya is kiakadt, én meg el vagyok keseredve hogy hozhattam ezt össze. Ma kérdeztem ofőt, azt már sehogy sem lehet igazolni. Bár másoknak elég sok mindent elcsalt, nekem sajnos nem bírt ennyit igazolni. Sokaknak ennek a többszörösét ellapította, vagy valahogy érdekes módon nem került be hiányzás. Írnék valami frappánsat ofőnek, hogy végre megértse hogy ez nem a diákok részéről gáz, hogy betegek, hanem hogy a tanárok is basznak mindenre. 18/L

2022. jan. 27. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Igazam van
Nincs igazam
4 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Két különböző kérdést mosol össze. Attól függetlenül, hogy milyen az oktatás a suliban, ha nem viszel igazolást az igazolatlan hiányzás. Ha beteg vagy, legyen orvosi igazolás róla. Ezen nincs mit szépíteni.
2022. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha az ofő előadja, hogy majd igazol ha valakinek van valami baja igazolás bemutatása nélkül és én nem tartozom a lógós diákok körébe, de már elegem van ebből az egész tanári hozzáállásból is és fejfájással nem szeretnék orvoshoz fordulni meg egy kis torokfájással, hogy majd a rendelőben összeszedjek minden mást is, leigazolhatná azt a 9 órát. Mert ez kivételezés, hogy valaki sokkal rosszabb dolgokat tett, a semmiért hiányzott de neki leigazolta. Szarul esik, ennyi.
2022. jan. 27. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedben még nem említetted, hogy ilyeneket ígért az ofő, sőt pont hogy azt írtad, azt mondta ne hiányozzatok annyit... Innentől ez elég ködös nekem ne haragudj. Miért vagy olyan biztos benne, hogy a többiek akiknek nincs igazolatlan hiányzása csak az ofővel intéztették el hogy ne legyen, és nem inkább vitték magukkal rendesen az orvosi igazolást megmutatni neki?


A dokihoz sem csak úgy becsörtetni kell a rendelőbe, hanem ha nem vagy jól, szólsz a szüleidnek, felhívjátok/e-mailt írtok a dokinak, kapsz időpontot, de lehet még be se kellett volna menned hozzá személyesen ha csak néhány napról volt szó. Az hogy ezzel egyáltalán nem foglalkoztál, az lógás.

2022. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemtudom máshol ez hogy megy. Viszont az ofő sok embernek igazolt úgy, hogy nem vittek igazolást. :) ez így van, ha elhiszed, ha nem. Gondoltam kiírom a gondolataimat, mert az osztályból többen is furcsán néznek most az osztályfőnökre. Nem ezt adta elő, hogy igazolatlanokat ír be mikor valaki tünetek miatt marad otthon. De van egy pár kedvenc, akinek ellapít dolgokat. Sajnos én most szereztem pár olyan barátot is, akiket ő nem szeret iskolán kívüli dolgok miatt, lehet ez is közrejátszik. Én csak azt szeretném, h valaki megértsen és segítsen abban, hogy mit írjak ofőnek, hogy ne legyen bunkó amit írok, nehogy magára vegye. Csak szeretném ha ő is tisztában lenne azzal, hogy nekünk is nehéz és nem kéne utolsó évben kibaszni velünk
2022. jan. 27. 15:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Plusz mèg annyi, h mikor lázas voltam nyilván elmentünk dokihoz meg kértünk igazolást
2022. jan. 27. 15:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaaa, meg holnap szintén nem lesz suli, mert minden óránk elmarad a tanári hiányzások miatt. És még mi vagyunk a szarok, hogy néha nekünk is vannak problémáink.
2022. jan. 27. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ti vagytok a szarok. Ha tüneteid vannak, mibe kerül szólni a dokinak, hogy írjon ki? Ebben ti hibáztatok. Szüleid tudtak ezekről az alkalmakról?
2022. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Figyelj, sok ez az egész suli és már mindenkinek mindenből elege van minden téren. Itt minden megy, csak az nem aminek kéne. Igen, hibáztam egyszer, nem hívtuk a dokit, arra hivatkozva, hogy az ofő kijelentette, aki ilyen indokkal hiányzik, igazol neki, tehát nem kell orvos. Ha vki náthás maradjon otthon stb. És valakinél többször előfordult és mellette sok más - 0 igazolatlan. Valakinél kb kétszer előfordult - 9 igazolatlan.

Nekem ez fura. És valakinek minden hiànyzást beírnak, valaki késhet 3-4 órát. Vagy nem írják be neki, vagy leigazolja ofő. Sztem ez kiakasztó és most lett elegem ebből az iskolából.

2022. jan. 27. 18:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Szüleim tudnak róla :)
2022. jan. 27. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!