Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire segíthet majd a jogi...

Mennyire segíthet majd a jogi egyetemen a gimiben társadalomtudományi csoportban vagyok?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy nyelvi vagy társadalomtudományi osztályba jelentkezzek jelenleg ügyvédnek készülök szerintetek melyik lehet a jövőben hasznosabb(a nyelvi osztály 5 éves lenne és 3 nyelvet tanulnánk az 5 év alatt)

2022. jan. 27. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen a nyelvi lenne jobb.

A gimis anyagok köszönőviszonyban sincsenek az egyetemivel, szóval semmit sem érnél az emelt szintű társadalomismereti tudásoddal. Ezzel szemben a nyelvek a való életben is jól jönnek, akár jogon, akár más szakon ha meggondolnád magad idő közben, akár szimplán az életben még ha nem is mennél egyetemre. Szóval hacsak nem érdekelnek sokkal jobban a társadalomtudományok mint a nyelvek akkor menj nyelvi előkészítőre.

Egyetem és munka alatt már sokkal nehezebb rávenni magad (és időt találni) hogy rendesen megtanulj egy nyelvet. Inkább tanuld meg gimiben, amennyire csak tudod. Sokat tud segíteni.

2022. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól írta le a helyzetet. Jogon végeztem, fontos a nyelv pláne ha már kezdőként is jobb ügyvédi irodában szeretnél kezdeni, ahol elvárás az egy, de sok helyen két nyelv tárgyalóképes ismerete.
2022. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!