Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megdobna egy üzenettel az,...

Megdobna egy üzenettel az, aki kért már kivételes tanulmányi rendet az egyetemétől?

Figyelt kérdés
Elsősorban BGE érdekelne.

2022. jan. 27. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyetem szabályzatában ott van a kérelem feltétele.
2022. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Abban az esetben, ha a hallgató valamilyen többletvállalása (pl. részképzésben vagy tudományos

kutatómunkában való részvétel, közösségi tevékenység), vagy sajátos élethelyzete miatt nem

tudja az általános szabályok szerint teljesíteni a tanulmányi követelményeket, kivételes tanulmányi rendet kérvényezhet. A kivételes tanulmányi rendet a kari TB engedélyezheti. A kérelmet

egy adott félévre vonatkozóan legkésőbb annak regisztrációs időszakában a TR-en keresztül kell

beadni.

A kivételes tanulmányi rend keretében a hallgató kérelmezheti:

a) a foglalkozásokon való részvétel alóli teljes vagy részleges felmentést,

b) az oktatási időszak hamarabb történő lezárását,

c) egyes tárgyaknak az általánostól eltérő teljesítési feltételeit (pl. külföldi részképzésben való

részvétel miatti távollét esetén, amennyiben az adott tárgy jellege azt megengedi).

Kivételes tanulmányi rend keretében nem kérelmezhető olyan kedvezmény, ami tantervi követelményekkel ellentétes, így különösen előtanulmányi rend alól való felmentés.

Kivételes tanulmányi rend csak a TR-ben felvett tárgyra kérelmezhető. A kérelem a Szabályzat

113. § (10) bekezdésben meghatározott díj befizetése mellett nyújtható be.


ennyit írnak róla. nem fogok tudni bejárni, mert a szüleim a továbbiakban nem tudják finanszírozni a lakhatásom, így dolgoznom kell, de passziváltatni meg nem szeretnék, mert akkor soha nem fogom befejezni az egyetemet

2022. jan. 27. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Munkavégzés címén nem adnak nappalin ilyen engedélyt ki ez teljesen biztos. Semelyik egyetemen.

Levelező nem jöhet szóba?

2022. jan. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, ezzel tisztaban vagyok, de van olyan ismerosom, aki szinten azert nem jar be, mert dolgozik. passzivaltatni semmikepp nem szeretnek
2022. jan. 28. 00:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor őt kérdezd-
2022. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg! Nekem is azt mondták, hogy munkára nem adnak egyéni tanrendet, és mégis megkaptam.


Nappali BA kommédiára jártam. Hallgatóként sikerült elhelyezkednem egy nagyon jó szakmai helyen gyakornokként, és egy év után átvettek főállásba. Leadtam a kérvényt és megkaptam, mert úgy ítélték meg, hogy ez egy remek lehetőség.

Ezen az egyetemen nem tudtam volna átjelentkezni levelezős képzésre.

2022. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!