Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít, hogy milyen középiskol...

Számít, hogy milyen középiskolába jártál tovabbtanulásnál? Vagy egy gyengebb iskolabol is mehetek egyetemre ha jók a jegyeim?

Figyelt kérdés

2022. jan. 28. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Mehetsz bármilyen gyenge iskolából....


Aztán persze az egyetemen kiderül, hogy mennyire gyengék az "alapjaid".

2022. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Akárhonnan mehetsz. A tudásod fog számítani


Én nagyon hálás vagyok az erős alapokért, amit a gimiben kaptam, mert rengeteget segített nekem. Könnyebb volt a dolgom. De ettől még sikerülhet neked is, csak többet kell küzdened valószínűleg.

2022. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül az érettségik eredményei (és a jegyeid) számítanak. Azt, hogy hogyan teljesítesz, valamennyire természetesen befolyásolja, hogy milyen iskolába jártál, de kellő szorgalommal és motivációval bárhonnan mehetsz egyetemre.
2022. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Az első pár hónap után szinte semmit nem számít az előtanulmány, én úgy vettem észre. Én gyenge gimiből, de viszonylag jó képességekkel mentem egyetemre, nem mondom, hogy nem voltak nehézségeim, de csúszás és tárgybukás nélkül végigcsináltam a bme-t.
2022. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez egy babona. Az iskolában tanultakból nagyon kevés kell az életben, és egyébként az egyetemen is. Persze biztosan van kivétel, ha pl. valaki matek szakra megy, és nincsenek meg az általános iskolai matek alapok, akkor ott biztosan lesznek gondok. De szerintem akkor nem tudná megcsinálni az emelt szintű érettségit.

Egy gyenge gimiben könnyebben kapsz jó jegyeket, így könnyebben fel is vesznek.

2022. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat<3
2022. jan. 29. 10:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egy gyenge gimiben könnyebben kapsz jó jegyeket, így könnyebben fel is vesznek."

De jó esetben nem csak az a cél, hogy felvegyék, hanem az, hogy el is végezze - amihez viszont pont nem jók a gyengébb gimi jobb jegyei...

2022. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
7-es, ez megint csak egy tévhit. Majd az egyetemen megtanulja, nem kell azért gimiben megszakadni.
2022. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8: ugye te nem jártál még jobb egyetemre...???


Pl. a BME-n Úgy fogja nézni a kezdő matekot, mint tyúk a kerítés tetejét, ha nincsenek meg az alapok!

2022. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
2 diplomám van. Igaz, nem matek szakos, de nem csak a matekból áll a világ.
2022. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!