Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan jogász: ELTE vagy SZTE?

Osztatlan jogász: ELTE vagy SZTE?

Figyelt kérdés
Szívesen olvasnék néhány friss tapasztalatot, véleményt ezekkel az egyetemekkel/ a megnevezett képzéssel kapcsolatban. Mindkét hely szimpatikus, és egyelőre nem tudom eldönteni, melyiket célozzam meg, pedig szorít az idő. :(

2022. febr. 2. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Júliusig tudsz sorrendet módosítani, így van idő még átgondolni.


Én azt mondom, hogy szinte mindegy. Az ELTE-re jártam, nem hiszem, hogy olyan sokat dobna a végzés helye. Ami sokkal fontosabb, az a tanulmányi átlag, az iskola melletti tevékenység: diákszervezetek, versenyek, szaknyelv ismerete, és gyakornoki tevékenység.


És a megélhetési költség sem mindegy.

2022. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Én az ELTE-re járok, de kb. lelki roncs vagyok. Viszont vannak tündérkeresztanya/apa tanárok, akik valóban törődnek az emberrel és sok a tudományos lehetőség, meg rengeteg szervezet van, a kari életet kedvelem nagyon.
2022. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem mérlegeld a távolságot. Azért a két egyetem nem egymás mellett van. Nem biztos , hogy megéri órákat utazgatni egy egyetem miatt . Persze ha neked nem gond a távolság akkor mindegy. Van ismerösöm aki az ELTE-én tanul szintén jogot. Nyilván kemény , én úgy láttam abból amit mutatott , hogy a latin elnevezéseket nagyon kell tudni a románál és rengetegen megbuknak itt vagy más tárgyakból . Az SZTE-ről nincs tapasztalatom , de ha az barátibb (mindenhol sokat kell tanulni) akkor nem biztos , hogy a név miatt megkeseríteném az életemet az ELTE-vel . Azért megterhelő az anyag és mellette már az embernek nem sok kedve van nyelvet tanulni, pláne ha szívatták mellette és Nem képes már erre is koncentrálni, pedig az nagyon fontos.
2022. febr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2: Nálunk ilyen tündérkeresztakármik nem voltak anno, csak többségében megkeseredett pszichopaták.
2023. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!