Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyű volt a szóbeli ezekben...

Könnyű volt a szóbeli ezekben a gimnáziumokban? (Budapest)

Figyelt kérdés
Városmajori (magyar, angol), Eötvös (matek, angol), Apáczai (töri) , Veres Pálné, Berzsenyi (angol), Madách. Elolvastam a véleményeket a gimiskola.nhely.hu -n, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Főleg a feladattípusokra.

2022. febr. 5. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én tavaly szóbeliztem a Madáchban, most itt vagyok 9.es.

Tavaly a járvány miatt online tartották a szóbelit, de tudtommal jelenléti szóbelinél is ezek szoktak lenni.

Magyar nyelven kezdtük a beszélgetést, kérték h röviden mutatkozzam be, mondjak magamról pár szót. Ha jelenléti szóbelid lesz akkor ha van sok-sok okleveled esetleg ha sportolsz érmeid akkor az biztos nagyon fel fogja kelteni az érdeklődésüket. A bemutatkozás, oklevél mutogatás után, volt azt hiszem 30 szám ami közül választanom kellett kettőt, utána megmutatták milyen két kép van a két szám alatt. A két kép közül újra választanom kellett egyet amiről beszélni szeretnék. Erről a képről beszélgettünk egy kicsit, aztán pedig jött a nyelvi része a szóbelinek.

Én németet tanultam általánosban, így németből szóbeliztem, de az angolnál is ugyanezek a típus feladatok vannak. Volt 5 német mondat amit be kellett fejeznem a saját szavaimmal. Ez azért jó, mivel tudod irányítani a beszélgetést. Utána egyet kiválasztott a szóbeliztető tanár, arról volt egy kis beszélgetés és ennyi volt az egész. ☺️

Összességében, nekem jó élmény volt, jó fejek voltak a szóbeliztetők, szerencsére jól is sikerült 80/78 lett. Szerintem a legfontosabb, hogy lássák benned, hogy nyitott és sok színű vagy. Sok sikert!!! ❤️

2022. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! 1. Köszönöm a válaszodat. :)
2022. febr. 7. 19:16
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Szubjektív mi könnyű és mi nem…nem tudhatom mi az alaptudásod:) Készülni kell, a weboldalára feltölti az adott iskola, mik a követelmények.

Az Eötvösben tavaly online volt, így nekem személy szerint könnyebb volt ismerős környezetben felelni. Viszont nem változtatott a feladatokon. Ettől függetlenül mondhatom azt, hogy könnyű volt.

Az Apáczaiban a töri könnyű volt, de ott inkább csak nekem jobban fekvő tételt húztam. (A magyarnál már ennyire nem voltam szerencsés…Nem célom besározni az iskolát, viszont röviden összefoglalva egyáltalán nem éreztem úgy, hogy lehetett volna saját véleményem az irományról.)

A Veres Pálnéban nem volt tavaly szóbeli, így arról sajnos nem tudok mesélni.

A többi iskola nem volt célom.

Szóbelinél a legfontosabb az, hogy ne légy “tiszta ideg”. Normális, ha izgulsz, de törekedj arra, hogy ez ne legyen kihatással a felelet minőségére. Készülj fel váratlan kérdésekre (a saját életedből, leginkább arra kíváncsiak, mennyire művelődsz).

Sok sikert!:)

2022. febr. 16. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 3.! Elfelejtettem leírni, hogy 97 pontom írtam
2022. febr. 20. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Azta. Gratulálok! Ennyi ponttal szerintem oda mész, ahol csak szeretnél.
2022. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!