Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nyelv a leghasznosabb...

Melyik nyelv a leghasznosabb Magyarországon?

Figyelt kérdés

3 helyet lehet bejelölni az egyetemi jelentkezésen igyenesen és úgy gondoltam, hogy a harmadiknak valamilyen nyelv szakot írok be, ugyanis a nyelvtudás sosem hátrány.

Az anglisztikát kizárnám.

Maradt, a germanisztika, néderlandisztika, francia, olasz és az orosz. Melyik a "legértékesebb" ezek közül?



2022. febr. 7. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Germanisztika, francia és olasz szakra emelt érettségi kell a nyelvből, többiből nem tudom, olyan szakot ajánlanék,ahova előzetes tudás nélkül lehet menni. pl keleti nyelvek
2022. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen haszontalanok a nyelvszakok. A közel- vagy távolkeleti nyelvek még elmennek. De miért nem mész inkább alulértékelt (alacsony pontszámú) de ugyanakkor jó szakokra? Szociológia, informatikus könyvtáros... remek szakok, és alacsony a pontszámuk.
2022. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert nem tudom,hogy mik az alulértékelt,de jó szakok:((
2022. febr. 7. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
De azt tudjad, hogy a nyelvszakok elsősorban nem a nyelvet tanítják, hanem az ország/térség történelmét, irodalmát, kultúráját, stb. Azt válaszd, aminél ezek érdekelnek.
2022. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

A kultúrát tanító szakokon ELVÁRÁS, és nagyrészt az oktatás KOMMUNIKÁCIÓS nyelve az adott ország nyelve. Ez nem egy nyelviskola, maga a nyelv nem az oltatás TÁRGYA!!!

Germanisztikán például nem a német nyelvET tanítják idegen nyelvként, hanem úgy tekintik, hogy a nyelvet már jól ismered, akár előadásokat is tarthatnak a német történelemről, irodalomról, kultúráról, németÜL.

2022. febr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!