Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvi.hu-n mestertképzésre...

Felvi.hu-n mestertképzésre hogy kell jelentkezni?

Figyelt kérdés

regisztráltam, de a személyes adatokat kitöltöttem (név, cím stb.), de utána olyan adatokat kérnek tőlem, mint érettségi (várható) éve, középiskolai eredmények stb.

nekem már van diplomám, mesterképzésre mennék.

valaki el tudja magyarázni, mire kattintsak? (LINK IS JÖHET!)


2022. febr. 11. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is ki kell tölteni, hogy mikor érettségiztél, és a középiskolai eredményeket is. Ez az alap. Utána, amikor bejelölöd, hogy mesterre jelentkezel, már nem fogja érdekelni.
2022. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

tehát az érettségi eredményét NEM számítják tutira bele a mesterképzés felvételi pontszámába?

az nekem csak 3 lett, a diplomám meg majdnem kitüntetéses.

2022. febr. 11. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
2. A jobb eredményt számítják ki.
2022. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli őket, a mesterszaknál már nem számít az érettségi.
2022. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oké, végül nem kértek semmilyen jegyet az érettségiről, sem gimiből
2022. febr. 11. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Na.

Bejelölöd a kiszemelt mesterképzéseket. Ennek tekintetében nem kell semmilyen érettsegi adatot feltölteni, mivel csak mesterre jelentkezel (amit amúgyis átvesznek központilag, automatikusan). De nem kell.


A diploma megléte számít (meg persze a személyes adatok). A többi pont rád már nem vonatkozik.

2022. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mesterképzésen úgy számítják a pontokat, ahogy azt az adott szak/egyetem elvárja. Ezek el is térhetnek egymástól. (Pl. nekem diplomajegy *9 + 45 pont felvételi vizsga + 10 pont egyéb volt, míg ismerősömnek diploma 25 pont volt max. a többi pedig a felvételi.) A legjobb ha megnézed hogy az adott mesterszak az adott egyetemen hogyan számolja, de biztosan nem az érettségiből.
2022. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tudom hogyan számítják, már utánanéztem
2022. febr. 11. 14:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!