Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Várandósság levelező egyetem...

Várandósság levelező egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, hogy akik levelező egyetem (és esetleg még mellette egy teljes állás) - mellett vállaltatok gyermeket, milyen tapasztalataitok voltak?

Úgy tudom, levelező képzésen nem lehet egyedi tanrendet kérni, azaz ha jól értem, a tanórákra ugyanúgy mindre be kell járni. Van mégis bármiféle "könnyítés" ilyen esetben?

Vagy nem veszik figyelembe azt sem, ha például egy bejárós tanhét előtti napon szül meg az ember? :D Minden információ érdekel.



2022. febr. 11. 15:48
A kérdező szavazást indított:
Megéri egyetem mellett gyermeket vállalni
Nem éri meg egyetem mellett gyermeket vállalni, inkább várd ki azt a 4 évet
Nehéz egyetem mellett gyermeket vállalni, de megcsinálható
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Hát nyílván ameddig "megszülsz", illetve otthon vagy a gyermekkel, addig felfüggeszted a tanulmányaid. Aztán ha tudod folytatni (mert mondjuk van náluk távoktatás), akkor folytatod.


A levelezőnek pont az az lényege, hogy laza munkarendben folytatja az ember a tanulmányait. Van néhány alkalom, amikor kötelezően megkell jelenni (ez intézményenként változó). Vizsgázni azért csak el kell menni. Valahol nem veszik annyira komolyan a hétvégi megjelenést és csak vizsgázni kell elmenni. De valahogy azért el kell sajátítani azt a tananyagot, szóval nem árt néha napján megjelenni a képzés alatt.


De igaz, hogy annyit kell bevállalni, amit az ember képes megcsinálni.

2022. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
egyetem alatt gyereke annak van akinek besikerul, tervezni senki nem tervezi igy
2022. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván figyelembe veszik, mondjuk amíg kórházban vagy.

Amúgy attól függ, mennyit bírsz és milyen a tanrend.

Én nem vállalnám be, max. szülés után.

2022. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem számítják be általában, persze vihetsz orvosi igazolást, de X hiányzás felett nem kaphatsz osztályzatot/aláírást, és mivel szülés után is lehet beteg a kicsi, stb., ha nem megoldható a felvigyázás, szerintem nem éri meg. Lehet hiányozni, szaktól függően, meg olyan is van, ahol nincs is katalógus, így senkinek sem hiányzol, de ez nagyon egyedi, hogy merre hogy csinálják. Alapvetően az egyetemeken nincs már ilyen buksisimogatás, mint általános iskolában és gimnáziumban, persze vannak emberséges tanárok, de most ilyet vagy kifogsz, vagy nem (DE továbbra is szaktól, egyetemtől függ, de mivel nem nevezted meg a szakot, csak nagyon tágan lehet válaszolni is). A levelező pont azért van kitalálva, hogy dolgozó, akár családos emberek is tanulhassanak, ezért nincs annyi óra, beadandó, prezentáció, projektmunka, zh mint nappalin, mégis kevesebb teljesítménnyel ugyanolyan értékű a diploma, tehát ez önmagában egy kedvezmény. Szerintem inkább töltsd ezt az időt a kicsivel, és ha minden jó vele, majd ha kicsit nagyobb lesz, akkor vágj bele.
2022. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 12. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!