Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahova jártok/jártatok iskolába...

Ahova jártok/jártatok iskolába ott hány személyes padok vannak/voltak?

Figyelt kérdés
Például ahová én jártam általános suliba, ott egyszemélyes padok voltak az osztályteremben. De a középsuliban már kétszemélyes padok voltak a legtöbb teremben, kivéve a fizika és kémia teremben mert ott már - nem tudni miért - háromszemélyes padok voltak.

2022. febr. 13. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Láttam már 1,2,3,4 személyes padot is. Ahová most járok ott 4 személyes padok vannak.
2022. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Általánosiskolában egyszemélyes padok voltak. Kivéve a technika tanteremben, ahol technika órákon párban dolgoztunk. Középsuliba olyan suliba jártam, ahol teremről terembe kellett vándorolni, egyik osztálynak sem volt fix osztályterme, hogy például a 9/A osztály a 10-es tantermet használja, vagy hasonló. A legtöbb teremben kétszemélyes padok voltak. A kémia terem volt a legérdekesebb, mert azok "padszigetek" voltak. Négyzetalakú padok voltak, és a pad mindegyik oldalán ültünk, azaz négyen körbe ültük a padot. A pad közepén volt beépített gázcső és gázcsap a Bunsen-lámpának (vagy ha jobban tetszik akkor bunsen-égő) és volt egy pici mosdó is benne csapteleppel, hogy tudj vizet engedni. Ezeken végeztük a kísérleteket. Megjegyzem ez egy vegyipari szakközépsuli (tehát heti 5-6 kémia, kémia órákon fehér laborköpeny, védőszemüveg és gumikesztyű). Ugye mivel ezeket a padokat körbe ültük, ezért voltak olyanok akik háttal ültek a táblának. Akik háttal ültek a táblának, azok olyan széken ültek, amiken volt oldalt ilyen felhajtható írótábla, és egyben forgószék is volt. Szóval amikor írni kellett, és a táblánál magyarázott a tanár akkor, a háttal ülők megfordultak, írótáblát felhajtották és úgy jegyzeteltek.

A fizika teremben háromszemélyes padok voltak, ezek is olyanok voltak, hogy a pad elején volt egy kis polcszerű valami, amin konnektorok voltak. Amikor az elektromosságtan részt tanultuk, akkor itt áramköröket, kapcsolásokat a gyakorlatban kellett építeni, és Volt és Amper mérőket bekötni. Az informatika teremben nem padok voltak, hanem sorok. Ugyanis egy sorban több pad volt egybeépítve ahol a PC-k voltak, egy sorban 8-an is ültünk.

2022. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 vagy 8.
2022. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindig olyan osztályteremben voltam az osztályommal, általános iskolában és középiskolában is, ahol azok a szimpla kétszemélyes padok voltak. De az iskolámban voltak olyan termek, ahol egyszemélyes padok voltak, de ott is átlagban össze voltak tolva egymással. Szóval olyan nem nagyon volt, hogy egyszemélyes padok és egymástól külön álltak, nem, mindig össze voltak tolva.

Fizika teremben pedig 3-as padok voltak. A kémia teremben pedig talán 10-es padok voltak, de lehet volt az több is, de talán 4 darab 10-es pad.


Informatika teremben pedig általános iskolában sorok voltak, egy sorban ült kb. 4-5 ember, és kb. 4 sor volt összesen. Középiskolában viszont csak a fal mentén voltak asztalok (szóval igazából mi háttal ültünk a tanárnak, de a tanároknak így jó volt, mert ha körbejártak a teremben, akkor mindenki gépére rátudtak látni), szóval 3 fal mentén volt padsor, és ennyi. Egy padsornál ült kb. 7-8 ember.

2022. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!