Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is rossz a magyar...

Szerintetek is rossz a magyar iskolák többségében a testnevelés oktatás?

Figyelt kérdés

Én most gimnáziumba járok és elszomorít, hogy a testnevelés oktatás az iskolánkban nagyon elhanyagolt.


Általános iskolában szerencsés voltam, mert egy olyan iskolába jártam, aminek hatalmas nagy tornaterme van és két csoport is elfért benne probléma nélkül. Sosem volt olyan, hogy nem tudunk bemenni a terembe. Jó időjárás esetén kimentünk futni, kislabdát hajítani, stb. Jól szervezett tanórák voltak, volt értelme az óráknak, kimozogtam magamat, saját magamhoz képest a lehető legjobban teljesítettem, és a tanóra végére mindig elfáradtam (ami jó). Délutáni tesióra keretein belül alsó tagozatban labdarúgásra, felső tagozatban úszásra jártam. Megmondták nekünk, hogy nagyon becsüljük meg azt a tornatermet, mert nagy ritkaságnak számít, hogy egy iskolának ekkora tornaterme és ilyen jól szervezett tesioktatása van.


Aztán gimnazista lettem és eleinte jónak tűnt a gimnáziumi tesi is, de amint jöttek a hidegebb idők, nem tudtunk kimenni. És a gimnázium tornaterme jóval kisebb (kb harmada akkora), mint az általános iskolám tornaterme, ezért egyszerre csak egy csoport fér be. Mivel összesen három csoport van nálunk, ezért hideg, rossz időjárás esetén három hetente kerülünk tornaterembe. A két másik héten pedig jobb esetben pingpongozunk vagy netfites felmérést csinálunk az iskola konditermében, rosszabb esetben pedig csak az öltözőben maradunk, ülünk és beszélgetünk.


És az a baj, hogy sokszor amikor terembe kerülünk, akkor is fegyelmezéssel megy el az idő, gyakoriak az óra eleji késések vagy hogy valaki szarik az egészre és nem hoz felszerelést csak azért, hogy ne kelljen az adott gyakorlatot megcsinálni. Ha pedig a tanár késik, akkor a szertárból kivesznek focilabdákat, kosárlabdákat és azokat rúgdossák eszetlenül, neki a bordásfalnak, a kosárpalánknak, vagy az ajtónak. Előfordul, hogy valakit nem szándékosan, de eltalálnak a labdával. Egyébként meg hülyeségekről beszélgetnek egymás között hangosan vagy akár a tanárnak is beszólnak. És nem tudunk rendesen haladni, amikor megvan az alkalom, akkor is valami hülyeség miatt elmegy az idő. És aki azt szeretné, hogy hatékony legyen az óra, az a tanár és az a néhány olyan gyerek, mint én, akik fontosnak tartják a mozgást. A többi tényező ellenünk szól.


Van még a délutáni tesi is, de mióta az úszás lehetősége megszűnt, nincsenek túl jó lehetőségek. Amilyen délutáni tesire most járok, az is borzalmas, de iskolai keretek között nincsen jobb. Ezt egy másik tesitanár tartja. Nem is nagyon érdekli, hogy ki van itt meg ki nincs, magunkra hagy minket, hogy játsszunk, ő meg elmegy telefonozni. És gyakran előfordul, hogy a diákok közül néhányan csak úgy gondolnak egyet, akár 20-25 perccel a vége előtt elmennek haza vagy a kollégiumba. És a tanárt nem érdekli, nem foglalkozik vele.


Szóval szerintem nagyon rosszul szervezett alkalmak vannak és ez engem zavar, mert a testmozgás fontos, az iskola meg úgy van vele, hogy ha nem elég ami itt van, akkor menjél el még pluszba külön sportolni vagy menjél el egy sportegyesülethez. Valószínűleg más iskoláknál is hasonló a helyzet, hallottam már 1-2 hasonló esetről.


Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat, véleményeteket!



2022. febr. 14. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem, hogy az iskolai tesi oktatást a jelenlegi formájában be kellene szüntetni. Eleve nonszensz, hogy 45 percesek az órák, ráadásul öltözni is kell, és utána mindenki izzadtan visszaveszi a ruháját és megy be a következő órákra? A tananyag meg egy rakás kaka.


Amit helyette kellene csinálni, hogy kötelező, órarenden kívüli sportfoglalkozás kellene, azaz hogy mindenki válasszon egy sportágat és annak az edzésére járjon heti 3x. Sokkal több értelme lenne.

2022. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem kellene kötelezni olyan embereket az idejük ilyen formában történő elvesztegetésére, akik sokkal intenzívebben sportolnak iskolán kívül.
2022. febr. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben nálunk volt a megye legnagyobb tornaterme, de így, hogy 5-6 osztály volt benne egyszerre nem igazán lehetett kihasználni.

Szerintem sok múlik a tanár hozzáállásán is. Első évben egy nagyon jó fej idősebb tanár kapott meg minket tesire, igaz, hogy minden órán a fiúk fociztak, a lányok meg röpiztek, vagy tollasoztak, de mindenki mozgott valamit. Sokszor a tanár úr is beállt valamelyik csapathoz, a tesi volt a kedvenc órám, pedig halál béna vagyok amikor sportról van szó. Osztályzásnál is azt értékelte, ki hogy áll a feladathoz, nem azt, hogy milyen ügyes vagy mondjuk a gerendán.


Aztán a maradék négy évre kaptunk egy igazi magas lóról beszélő sggfejet, aki imádta bizonygatni, hogy ő mekkora sportoló. Kínos is volt, amikor akadt lány, aki nagyobbat dobott kislabdával, vagy ügyesebben röplabdázott. Hiába futottál nála 1,9 kilométert, ha 2-től volt meg a kettes, akkor bevágta a karót, nem érdekelte, ha ott halsz meg a pályán ennyitől is. Gyűlöltem a tesit, gyomoridegem volt tőle, amint lehetett szereztem felmentést.


És most egyetemen megint a tesivel szivatnak. Két félév, 0 kredit, az összes óra olyan időpontban, hogy óraütközésem van, a helyek kb első nap betelnek. Marad a kondi, de csak 4-ig van a pecsételős ember, én meg általában 6-ig vagyok gyakorlaton.

Pedig szerettem volna tényleg, saját magam örömére mozogni, de ha van szabadidőm, azt is erre cseszem el, különben nem kapom meg a diplomám. Gratulálok annak, aki odafent ezt kitalálta.

2022. febr. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, mivel a fiatalok az iskolapadban gubbasztanak, elég lenne csak reggel, első órában gerinctornát vagy akár scroth terápiát és Alexander-technikát (testtudatosság, szokások korrigálása) oktatni.


Ha valaki komolyabban gondolja a sportolást érdeklődési területének megfelelően (kosárlabda, vívás, úszás, stb.), annak biztosítani kell az ingyenes egyesületi képzést iskolán kívül.

2022. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A tesi órák miatt gyűlöltem meg a sportot, pedig nekünk még nem volt minden nap
2022. febr. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rossz, főleg az infrastruktúrák és a szerkezete miatt.

Ugye heti 3+2 tesi óra van, ebből 3-at megszerveznek iskolai keretek között, a 2-t pedig vagy leigazolod, hogy jársz egyesületbe heti 2 órát sportolni, vagy délutánonként 8-9. órában (azért a rendes tanárok előbb elszokták engedni a gyerekeket, ők sem maradnak bent 4-ig órát tartani) az iskolában maradsz és szophatsz.

Na most szerintem egy gimnazista a 7. óra után már hullafáradt, nagyon nem jó dolog utana még 8-9. órab berakni tesizni. Szinte már kínzás.

2022. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!