Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kidolgozott érettségi...

Egy kidolgozott érettségi tétel külső formáját tekintve hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Vázlat, egybefüggő szöveg, vagy mint egy órai jegyzet?

2022. febr. 20. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiből neked jólesik tanulni. Én nem szeretem az egybefüggő szövegeket tanuláshoz, így nekem vázlatos, de van akinek a "fogalmazás" jön be, azt látja át jobban.
2022. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Változó, de én is a vázlatosabb, jegyzetszerű tételeket szerettem. Persze azok sem csak kulcsszavakból álltak, de azért nem is éppen egybefüggő, hosszú szövegekről volt szó. Leginkább talán félmondatok/rövidebb mondatok szerepeltek benne. A felsorolások például sokkal átláthatóbbak így szerintem. Viszont ha neked a fogalmazásszerű tételek jönnek be, akkor nyugodtan készíts olyanokat, az a lényeg, hogy jól tudj belőlük tanulni.
2022. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2022. febr. 20. 20:25
 4/5 A kérdező kommentje:
meg mennyire hosszú, mennyire részletes? szóval hogy mi számít "kidolgozás"-nak? :)
2022. febr. 20. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez témától, tárgytól és érettségi szinttől is függ. Én például töriből emelteztem, ott pedig jóval több évszámot, nevet, eseményt kérnek, mint középszinten, így azok a tételeim elég részletesek lettek. Igaz, ez nem jelentette azt, hogy mindent szájbarágósan leírtam, hogy "ennek következtében...", de mindenre kitértem, ami a tankönyvben vagy a jegyzeteimben szerepelt. Magyarból csak közepeztem, ott kb. úgy néztek ki a tételeim, mint mondjuk egy alap verselemzés. Minden fontos infó benne volt, de nem feltétlen minden egyes apróság. Ismertem a tanáromat, tudtam, nagyjából mit vár el, így annak megfelelően írtam a tételt. Emeltnél ugye ez nem opció, hiszen nem ismered a vizsgáztató tanárt, ezért mindenre fel kell készülni. Nem tudom, hogy ez így mennyit segít, de nem tudom sokkal jobban megfogalmazni. :) Viszont a neten is sok tételt találsz, amiket ha másra nem is, de mintának jó néha használni.
2022. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!