Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha 2-es lett a...

Mit tegyek, ha 2-es lett a diplomám?

Figyelt kérdés

Évekig 4-4,5 volt az átlagom, viszont a szigorlatot és a záróvizsgát pánikrohamozásig izgultam, azok kettesek lettek. Nálunk nem nézik az évek alatt összeszedett jegyeket, csak a szigorlatot és a záróvizsgát, így elégségest írtak a diplomámba. Így viszont nem merek állásokra jelentkezni, mert halál ciki 2-es diplomával bárhova odaállítani.


Ha már kiállították a diplomát mit tudok tenni?


2022. febr. 21. 19:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8%
Semmit. Máshol sem nézik az összes jegyet, csak egy körét. Aki ennyire nem tud uralkodni magán, ne menjen egyetemre. Ezt mondom egy 6 éves képzés után. Nehéz lesz így állást találni.
2022. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
83%

Édesem, senki nem fogja megkérdezni tőled, hogy hányas a diplomád... ha igen, akkor is ki tudod kerülni azzal a választ, hogy te évekig 4-es tanuló voltál.

Egy állásinterjú során sem szokták nagyítóval átnézni a végzettségeidet, sőt, nem is kérik. Majd a felvettek, akkor kérik be és fénymásolják le.

2022. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sok állásnál nem nézik meg a végső jegyet, csak hogy megvan-e a diplomád. Ha meg mégis nézik, akkor is biztos, hogy akik diplomával szakmában dolgoznak nem mindegyik 4-es 5-ös. Meg nem tudom, hogy máshol is így van-e, de az én diplomámban például benne van a valaha végzett összes tárgyam és az arra kapott jegyek is. Szóval összességében nem hiszem, hogy emiatt nem lenne munkád.
2022. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
8%
2.! Majd ha több jelentkező közül kell választani, bizony, hogy meg fogják nézni.
2022. febr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
A lőtéri háromlábú, ötfülű, hatheréjű, búbánatos sánta kutyuskát nem fogja érdekelni, hogy hányas a diplomád.
2022. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
ui: Szociológusként végeztem.
2022. febr. 21. 19:49
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
Hát akkor mindegy, hányas a diplomád, mert nincs rá igény. Egy jó mester meg ilyen diplomával szóba sem jöhet.
2022. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
"hülye vagy", engedd meg, senkit nem érdemel a diploma minősítése.
2022. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
15%
Egyrészt nem tudsz már vele mit csinálni, másrészt tényleg minden valaha tanult tárgyad jegye elérhető az oklevélben, de kétlem, hogy a diploma meglétén kívül érdekli a munkáltatót ez a téma bővebben. A helyedben nem azért aggódnék, hogy 2-es a diplomám, és ezért nem találok állást, hanem hogy szociológiából van, bocsi, ez nyers volt, de ez a csúnya, őszinte valóság.
2022. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
huuh, én a 4-es diplomámat is szégyellem, 4,42-es diplomaátlaggal... megértelek, kérdező.
2022. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!